Baner
baner
Wydawnictwa: Demonical - Mass Destroyer
DemonicalArtysta: Demonical
Tytuł: Mass Destroyer
Numer katalogowy: ARcd242
Format: Limited Box CD
Gatunek: Death Metal
Kraj: Sweden
Data wydania: 2022
Dostepność: Zamów tutaj


Limitowany do 1000 sztuk BOX CD z dwoma ekskluzywnymi bonusowymi utworami, z dużą przypinką z logo zespoły i z flagą z grafiką autorstwa Mark'a Riddick'a.

Płyta ukaże się niecałe dwa lata po "World Domination", natomiast jej skomponowanie i nagranie zajęło mniej niż rok czasu. Album powstał na fali przypływu inspiracji, którego muzycy doświadczyli po wydaniu ostatniego albumu. "Pomysł na nową płytę pojawił się spontanicznie, więc po co czekać. Kuliśmy żelazo póki gorące," wyjaśnia zespół. W podobny sposób powstało kilka poprzednich nagrań grupy, w tym "Hellsworn" (2009), "Death Infernal" (2011) oraz "Darkness Unbound" (2013). Muzycznie, "Mass Destroyer" nie odbiega od utartego stylu formacji, ale pojawia się na nim kilka nowych elementów. "Nasz siódmy album to kolejna odsłona brutalnego, death metalowego spektaklu sztokholmskiej szkoły," komentuje zespół. "Jak zawsze, cofamy się w czasie do wczesnych dni death metalu, choć tym razem urozmaiciliśmy nasz materiał przez dodanie komponentów charakterystycznych dla innych gatunków muzyki metalowej."

Opakowanie i brzmienie płyty zaprojektowano tak, by dodatkowo podkreślić oldschoolowe aspiracje zespołu. Mark Riddick (AbsuArsis) zajął się warstwą graficzną, opracowując czarno-białą okładkę. Studio Glashuset Sellnoise w Szwecji zostały wykorzystane do nagrań płyty; za konsolą zasiedli Johan Hjelm oraz Jonas ArnbergKarol Daniel Liden zmiksował i zmasterował nagranie w Tri-Lamb Studios. "To sprawdzony zespół ludzi, z którym nagraliśmy również poprzedni album," kontynuuje DEMONICAL. "Rezultat przewyższył nasze oczekiwania. Album brzmi dynamicznie i organicznie, z czego jesteśmy bardzo dumni."

Utwory:
1. We Conquer The Throne
2. Sun Blackened
3. Fallen Mountain
4. Wrathspawn
5. Dödsmarsch
6. Lifeslave
7. Cemented in Fire
8. By Hatred Bound
9. Wolverine Blues
10. Northern Men of War