Baner
Nadchodzące wydania
ARWS_V_TCT_CD_Jewel_Case.jpgVarathron - The Crimson Temple

Dostępne formaty / przedsprzedaż:

Muzykę VARATHRON charakteryzuje epicka atmosfera, progresywna immersja oraz drzemiący w niej oldschoolowy płomień. Powstała 35 lat temu formacja uchodzi za jednego z pionierów gatunku, a nadchodząca płyta "The Crimson Temple" to siódmy album w jej dorobku.

Kultowy wokalista zespołu Stefan Necroabyssious podaje, że nowa płyta zrodziła się z oddania muzyków i bezkompromisowej pasji. Jej produkcję cechuje przywiązanie do najdrobniejszego szczegółu; od skrupulatnej produkcji, miksowania i masteringu w Suncord Audiolab Achilleasa Kalantzisa, po bogatą szatę graficzną, zaprojektowaną i namalowaną przez Paolo Girardiego.

"Album ma 10 utworów składających się na epicką, 46-minutową podróż w głąb naszej obłąkanej wizji" – komentuje lider zespołu Stefan. "Pragniemy wyrazić naszą dozgonną wdzięczność za ogromne wsparcie fanów przez te wszystkie lata i podzielić się z Wami owocami naszej pracy."

Album ukaże się pięć lat po wydaniu "Patriarchs Of Evil", który szturmem zdobył wiele metalowych i hard-rockowych zestawień podsumowujących rok 2018. Skład zespołu pozostał bez zmian: Stefan Necroabyssious na wokalu, Achilleas C na gitarze i klawiszach, Sotiris na gitarze, Stratos na basie i Haris na perkusji. 

Utwory:
01. Ascension
02. Hegemony of Chaos
03. Crypts in the Mist
04. Cimmerian Priesthood
05. Sinners of the Crimson Temple
06. Immortalis Regnum Diaboli
07. To the Gods of Yore
08. Shrouds of the Miasmic Winds
09. Swamp King
10. Constellation of the Archons