Baner
Nadchodzące wydania
Antropofagus_2022_vis_CD(shop).jpgAntropofagus - Origin

Dostępne formaty / przedsprzedaż:
Witchmaster_2022_vis_CD(shop).jpgWitchmaster - Kaźń

Dostępne formaty / przedsprzedaż:

Album "Origin" został nagrany i zmiksowany w MK2 Recording Studio przez perkusistę formacji, Davide Billia (ex-Hour Of Penance, Beheaded). Mastering płyty odbył się w Hertz Studio pod okiem Wojtka Wieslawskiego (Vader, Behemoth, Decapitated). Okłądkę przygotował Stefano Mattioni. Gościnnie na albumie zagrali Mick Montaguti (Electrocution), Matt Sotelo (Decrepit Birth) oraz Dallas Toler-Wade (Narcotic Wasteland, ex-Nile).

ANTROPOFAGUS gra technicznie złożony, brutalny death metal. Swoje pierwsze kroki na scenie stawiał pod koniec lat dziewięćdziesiątych, silnie zainspirowany amerykańską sceną death metalową i wykonawcami pokroju Suffocation, Cannibal Corpse i Deeds Of Flesh. Do tej pory wydał trzy albumy (ostatni - "M.O.R.T.E." - ukazał się w 2017), a jego skład tworzą gitarzysta i współzałożyciel Francesco 'Meatgrinder' Montesanti, wspomniany już perkusista Davide 'Brutal Dave' Billia (znany także z Hour Of Penance i Beheaded), basista Jacopo Rossi (Dark Lunacy) oraz nowy wokalista, Paolo Chiti.

Francesco Montesanti uważa "Origin" za najbardziej kompletny album zespołu. "Jestem naprawdę zadowolony z całości pracy; od struktury albumu po produkcję, której kuratorem był Davide Billia w studiu MK2. Chociaż pandemia spowodowała fizyczne ograniczenia, dała nam również czas na pracę we własnym tempie, a aranżując utwory osiągnęliśmy poziom znacznie wyższy niż wszystko, co do tej pory robiliśmy. Jestem naprawdę zadowolony, że udało nam się napisać ten album we czwórkę, pracując  ze sobą razem w bardzo zjednoczony sposób. Słychać to w każdym utworze. Każdy z nas odegrał ważną rolę w fazie produkcji i postprodukcji i włożyliśmy w to całe serce i duszę. Efektem jest bardzo szybki album, który nigdy nie traci tempa. Okładka  została zaprojektowana przez Stefano Mattioniego 'Viron 2.0'. Wróciliśmy do pracy z grafiką komputerową i uważamy, że będzie to nasza najlepsza okładka, odzwierciedlająca zespół, który jest nowoczesny, ale nigdy nie narusza fundamentów prawdziwego Death Metalu ".

Debiutujący wokalista i autor tekstów Paolo Chiti dodaje: "Do napisania tekstów zainspirowało mnie wiele różnych źródeł. Od wszechobecnego Necronomicon Lovecrafta, przez sumeryjską demonologię, mitologię egipską i klasyczne filmy, takie jak Egzorcysta czy Hellraiser, po te bardziej nowoczesne, takie jak Void, czy seria Stranger Things. Wszędzie tam, gdzie znalazłem trochę ciemności, żywiłem się tą ciemnością i przelewałem ją do moich tekstów; jestem bardzo zadowolony z rezultatów. Naprawdę nie mogę się doczekać, kiedy podzielę się nowym materiałem ze światem! Jestem szczególnie dumny z mojego wokalnego występu. Jest to pierwsza płyta, którą nagrałem z zespołem i mam nadzieję, że mój styl zadowoli fanów oldschoolowego Antropofagus, a może nawet pomoże nam zdobyć nowych. Będę niesamowicie szczęśliwy, jeśli ludzie pokochają Origin choć w połowie tak bardzo jak ja!"

Utwory:
1. Origin
2. Downward the Spiral
3. While Nothingness Slithers
4. Oppressed Suffering
5. The Slaver Ascension
6. Of Prosperity and Punishment
7. Ia Anth Etbrae Gagh
8. Hymns of Acrimony
9. Passage of Annulment
10. Chapter of not letting the body perish (M.O.R.T.E. pt2)