Baner
Nadchodzące wydania
ARWS_H_SIAW_CD_Digi.jpgHiems - Stranger in a Wasteland

Dostępne formaty / przedsprzedaż:

HIEMS to jednoosobowy, awangardowy zespół black metalowy założony w 1996 przez włoskiego kompozytora i multiinstrumentalistę Alessandro "Algol" Comerio. "Stranger in a Wasteland" to jego trzeci album i pierwszy od czasu wydania "Worship or Die" (2009). Płytę cechuje dopracowane brzmienie oraz znacznie wyraźniejsza realizacja, która nadała władczego charakteru wokalom i wyeksponowała ciężar gitar. Muzyka HIEMS stanowi ujście dla uczuć wyobcowania i obojętności, z którymi zmaga się Comerio. Przekłada je na minimalistyczny i niekanoniczny black metal, z naleciałościami mrocznego hard rocka i groove. Tematyka śmierci oraz poczucie braku przynależności to główne składowe warstwy lirycznej.

"Minęło dużo czasu od ostatniej płyty Hiems," komentuje Comerio. "Zawsze kontynuowałem pisanie materiału, ale dopiero gdy pandemia dała mi trochę wolnego czasu, mogłem zebrać piosenki z ostatnich lat i nadać im kształt. Wybrałem nazwę płyty, aby podkreślić utwór, który najlepiej oddaje moją wizję życia i obecnego świata. Czuję się jak ktoś obcy gdziekolwiek pójdę. Nie mogę znaleźć żadnej religii ani filozofii, z którą mógłbym się całkowicie zgodzić, a dzisiejszy świat wydaje mi się pustkowiem, zniszczonym i zapomnianym. Więc tak, czuję się jak obcy na pustkowiu. To album o braku przynależności do konkretnego wyznania lub flagi. Podążaniu własną drogą, nawet jeśli prowadzi ona do samotności. Jeśli chodzi o produkcję, jestem maniakiem dźwięku. Spędziłem niezliczone dni w studio, szukając właściwego brzmienia. Chciałem, aby płyta brzmiała inaczej niż współczesny, 'plastikowy' metal, więc zdecydowałem się nie używać wyzwalaczy ani sztucznych pogłosów i przejść na całkowicie analogowe brzmienie".

"Stranger in a Wasteland" został nagrany w Elfo Studio (Forgotten Tomb), opracowany przez Daniele Mandelli oraz zmiksowany i wyprodukowany przez Daniele Mandelli i Alessandro "Algol" Comerio. Album został zmasterowany w La Maestà Studio (Muse) przez Giovanniego Versari, a grafikę wykonał Adam Burke (Solstafir, Enforcer). Ilustracje (ryciny średniowieczne) przygotował Davide Schileo. Gościnnie na albumie wystąpili Gabriel Minuta (gitara), Paolo Apollo Negri (organy Hammonda) i Elisabetta Marchetti (wokal).

Utwory:
1. A Night on the Bare Mountain
2. Death Unites Us
3. Master of Lies
4. March!
5. The Rites of Terror
6. Bereavement
7. Better Off Dead
8. Stranger In A Wasteland
9. Quietus