Baner
baner
Wydawnictwa: In Mourning - Monolith
In MourningArtysta: In Mourning
Tytuł: Monolith
Numer katalogowy: ARlp192_V2
Format: 12" gatefold DLP (color-in-color)
Gatunek: Melodic Death / Doom Metal
Kraj: Sweden
Data wydania: 2020 re-release


Limitowant do 150 ręcznie numeorwanych egzemplarzy podwójny transparentny winyl z białym kolorem w środku, wydany w ciężkim gatefoldzie z plakatem formatu A2 i kodem do pobrania albumu w wersji cyfrowej.

"Monolith" pierwotnie ukazał się w 2010 na płycie CD i LP. Obdywa te formaty nie są już dostępne w sprzedaży. W związku z dyżym zainteresowaniem, Agonia Records wznawia album.

Jak komentuje zespół: "Monolith w tym roku stuknie 10 lat (...). By należycie uczcić to wydarzenie, wydajemy ten album ponownie z Agonia Records. Płyta jest już dostępna w dystrybucji cyfrowej, będzie też świetna koszulka z nagim gościem i zupełnie nowy digipak CD. Wisienką na torcie będzie jednak wydanie winylowe, w skład którego wejdą dwie płyty, po to by podbić jakość dźwięku. Do tego będą aż trzy kolory: wspaniały róż, gładki kościano-biały (z transparentnym efektem) i klasyczny czarny".   

Ostatni album IN MORNING, "Garden Of Storms", ukazał się pod koniec 2019 roku nakładem Agonia Records. Płyta zadebiutowała na 53 pozycji notowania Billboard Heatseekers Chart w pierwszym tygodniu sprzedaży. Jej zapowiedzą był singiel "Black Storm", do którego zespół nagrał wideo (dostępne tutaj). Po wydaniu formacja wyruszyła w trasę po Europie z Omnium Gatherum.

IN MOURNING powstał w 2000 roku i od tego czasu nieustannie się rozwija, doskonaląc swój styl. Przez wielu zespół uznawany jest za następcę Opeth. Inspiracje IN MOURNING obejmują szerokie spektrum. Często sięgają po ciężkie, doomowe riffy oraz growling, które stopniowo przechodzą w czyste, harmonijne melodie i czyste wokale

Utwory:
1. For You to Know   
2. Debris    
3. The Poet and the Painter of Souls   
4. The Smoke   
5. A Shade of Plague    
6. With You Came Silence   
7. Pale Eye Revelation    
8. The Final Solution (Entering the Black Lodge)