Baner
baner
Wydawnictwa: Root - Kärgeräs - Return From Oblivion
RootArtysta: Root
Tytuł: Kärgeräs - Return From Oblivion
Numer katalogowy: ARts170
Format: T-shirt (model II) + digital download code
Gatunek: Dark Metal
Kraj: Czech Republic
Data wydania: 2016


Czarna koszulka marki Fruit of the Loom z dużymi nadrukami + kod do pobrania albumu w wersji cyfrowej.

Wymiary koszulki są dostępne tutaj.

Jeden z najstarszych zespołów black metalowych, ROOT, działający nieprzerwanie od 1987 roku wraz z ikonicznym wokalistą Jiri 'Big Boss' Valter'em na czele, ukończył nagrania nowego albumu, "Kärgeräs - Return From Oblivion". Płyta ukaże się 25 listopada nakładem Agonia Records.

W przeciwieństwie do Bathory oraz Venom, muzyka Czechów podążyła w nieco bardziej wyrafinowanym kierunku. Black metal w ich wykonaniu charakteryzuje się czystymi partiami wokalnymi, mrocznym brzmieniem oraz epickim podejściem. Łącznie stanowią one znak rozpoznaczy ROOT już od niemal trzydziestu lat. Zespół zadzięcza swoj styl w gółownej mierze unikalnemu woklaiście, Big Boss'owi. Obenie muzyka ROOT jest określana jako epicki heavy/black metal, bądź też jak sam siebie określa zespół, dark metal.

Zgodnia z zapowiedziami, nadchodzący album będzie odmienny od poprzednika, "Heritage Of Satan", z 2011 roku:

"Jak zawsze w historii Root, staraliśmy się nagrać coś wyjątkowego. Nasze płyty nigdy nie były do siebie podobne, każdy album był dla na czymś nowym. Tak też będzie w tym wypadku. Dark metal w doborowym wydaiu, urozmaicony o kilka niespodziewanych smaczków. Nagraliśmy jeden w pełni akustyczny utwór i jeden instrumentalny. Łącznie na płycie znajdzie się dziesięć kompozycji".

"Kärgeräs - Return From Oblivion"
to dziesiąty album w karierze ROOT. Od strony lirycznej będzie to płyta koncept, stanowiąca kontynuację albumu z 1996 roku o podobnej acz krótszej nazwie - "Kärgeräs"

Okładka płyty została ręcznie namalowana przez Thomas'a Bruno. Album został nagrany, zmiksowany i zmaserowany w Shaark Studio w Czechach. Za jego produkcję odpowiada Big Boss.  

Utwory:
1. Life Of Demons
2. Osculum Infame
3. Moment Of Fright
4. The Book Of Death
5. Black Iris
6. Moment Of Hope
7. The Key To The Empty Room
8. New Empire
9. Up To The Down
10. Do You Think Is It The End?