Baner
baner
Wydawnictwa: Origin - Chaosmos
OriginArtysta: Origin
Tytuł: Chaosmos
Numer katalogowy: ARlp216_PD
Format: 12" gatefold PD
Gatunek: Death Metal
Kraj: U.S.A.
Data wydania: 2022
Dostepność: Zamów tutaj


Limitowany do 250 sztuk pikczer dysk w gatefoldzie z kodem do pobrania albumu w wersji cyfrowej.

?Chaosmos? to ósmy album w dorobku ORIGIN, wydany w 25 rocznicą istnienia grupy. Ta sama wściekłość, brutalność i zmysł muzyczny, które przyniosły ORIGIN uznanie krytyków i oddanych fanów za sprawą ?Unparalleled Universe? (2017), ?Antithesis? (2008) czy ?Origin? (2000), powracają z ożywioną intensywnością, pasją i umiejętnościami. ORIGIN anno 2022 ? Paul Ryan (gitary/chórki), Mike Flores (bas/chórki), John Longstreth (perkusja) i Jason Keyser (wokal) ? nie zraża się ogólnoświatowymi utrudnieniami i globalną niepewnością, lecz z determinacją popycha swój wózek naprzód, co znajduje swój wyraz na ?Chaosmos.?

?Muzyka Origin to połączenie porządku i nieporządku. Nasza muzyka jest postrzegana jako bezsensowny zbiór nieskończonych perspektyw?, postuluje z kosmicznym importem gitarzysta/wokalista Paul Ryan.

ORIGIN ponownie wykorzystał guru studia z Kansas City, Roba Rebecka (Unmerciful, Vänlade), aby wyprodukować i zmiksować ?Chaosmos?. Zespół produkcyjny przez 14 dni zaszył się w studiach GFM w Blue Springs w stanie Missouri i Chapter 2 w Lenexa w stanie Kansas. Rebeck pracował nad miksem przez cztery dni, podczas gdy Colin Marsten z Menegroth w Queens (stan Nowy Jork) zmasterował ?Chaosmos? w dwa. Celem było, jak zawsze, zachowanie i rozszerzenie dzikiej sygnatury ORIGIN i to właśnie osiągnęli Rebeck i Marsten. Jeśli ?Unparalleled Universe? był pełzającym szaleństwem jakim jest Nyarlathotep, to ?Chaosmos? należy określić jako miażdżące macki Cthulhu.

Utwory:
1. Ecophagy
2. Chaosmos
3. Cogito, Tamen Non Sum
4. Panoptical
5. Decolonizer
6. Cullscape
7. Nostalgia for Oblivion
8. Heat Death