Baner
baner
Wydawnictwa: Pestilence - Consuming Impulse
PestilenceArtysta: Pestilence
Tytuł: Consuming Impulse
Numer katalogowy: ARlp222_V1
Format: 12"LP (black)
Gatunek: Progressive Death Metal
Kraj: The Netherlands
Data wydania: 2023
Dostepność: Zamów tutaj


Czarny LP z oryginalnym layputem.

Reedycja zremasterowana w Satanic Audio (Behemoth, Azarath).

?Consuming Impulse? (1989) okazał się przełomowym albumem w historii PESTILENCE. Zainaugurował transformacje zespołu, która z intensywnego i surowo brzmiącego thrashu przesła w objęcia cięższego, bardziej zapadającego w pamięć death metalu. Również wokale Martina van Drunena (Apshyx) przeszły istotną metamorfozę. Album został wprowadzony do ?galerii sław? amerykańskiego magazynu Decibel w 2013. Krążek zapewnił PESTILENCE międzynarodową renomę, pozycjonując formację na czele ówczesniej sceny razem z Death, Obituary, Sepultura, Morbid Angel, Bolt Thrower i Autopsy.

Album został nagrany w Music Lab Studios w Berlinie (Niemcy) i oryginalnie wydany w październiku 1989 z van Drunenem na wokalu (jego drugi i ostatni album z PESTILENCE). Patrick Uterwijk zagrał na gitarach (zastąpił Randy'ego Meinharda wkrótce po wydaniu ?Malleus Maleficarum?), Marco Foddis na perkusji, a Patrick Mameli na basie i gitarach. Pierwotnie wydanie obejmowało płytę CD, która ukazała się sumptem nieistniejącej już RC Records (podwytwórnii firmy znanej obecnie jako Roadrunner Records).

 ?Consuming Impulse? jest kojarzony z powstaniem technicznego death metalu; podgatunku, który PESTILENCE współtworzył i rozwijał obok Death, Atheist i Cynic. Powszechnie uważany za kultowy.

Patrick Mameli: ?Ten album wydaje się być europejską odpowiedzią na ?Leprocy? Death, pokazując pierwsze oznaki typowego dla Pestilence stylu riffowania i chorobliwych linii melodycznych. Po krótkiej lekcji ode mnie, v. Drunen był w stanie zmienić swój głos znany z ?Malleus Maleficarum? na swój charakterystyczny wokal, którego używa obecnie. Podziękujesz mi później, Martin.?

Utwory:
1. Dehydrated    
2. The Process of Suffocation
3. Suspended Animation    
4. The Trauma    
5. Chronic Infection    
6. Out of the Body    
7. Echoes of Death    
8. Deify Thy Master    
9. Proliferous Souls    
10. Reduced to Ashes