Baner
baner
Wydawnictwa: Centinex - The Pestilence
CentinexArtysta: Centinex
Tytuł: The Pestilence
Numer katalogowy: ARLP209_V4
Format: 12"MLP (German Pilsner)
Gatunek: Death Metal
Kraj: Sweden
Data wydania: 2022
Dostepność: Zamów tutaj


Limitowany do 100 ręcznie numerowanych sztuk winyl w kolorze niemieckiego Pilsnera, z czterema unikatowymi podkładkami pod piwo z wizerunkiem muzyków + kod do pobrania albumu w wersji cyfrowej.

"The Pestilence" oferuje pięć nowych utworów, stanowiących pomost między ostatnim albumem grupy, "Death in Pieces", a nadchodzącymi wydawnictwami. Styl CENTINEX łączy podobieństwa z Demonical, jest jednak mniej melodyjny, surowszy i nastawiony na przewodnią rolę riffów. Obydwa zespoły scala postać basisty, Martina Schulman'a - założyciela i głównego autora piosenek CENTINEX - który tak wypowiada się o epce: "Inspiracje napłynęły do nas przede wszystkim z klasycznej sceny thrash metalowej, głównie tej niemieckiej; choć materiał ten zbliża nas w jakimś stopniu do własnych korzeni i wczesnych dokonań Centinex. Stanowi też nowy kierunek, który w przyszłości będziemy dalej eksplorować. Będziemy grzebać w przeszłości i szperać w historii ekstremalnej muzyki, ponieważ wydają się nam bliższe, niż to co niesie ze sobą współczesny nurt metalu. Postawiliśmy na old-school i organiczne brzmienie, pełne oddechu, tak różne od współczesnych technik nagrywania."

Nagrania, miksy i mastering 'The Pestilence' odbyły się Sellnoise Studios w Szwecji pod okiem Jonasa Arnberg'a. Zdjęcie, który znajduje się na okładce zostało zrobione przez Susan Wicher. Szatę graficzną przygotował Dwi Nugraha.

Utwory:
1. Armageddon
2. Evil is Evil
3. Tremble in Fear
4. Torture