Baner
Aktualności
22.11.2022 ENTROPIA: NOWY ALBUM 'TOTAL'

Polska formacja ENTROPIA, spajająca w swojej muzyce elementy z pogranicza krautrocka, sludge i black metalu oraz muzyki elektronicznej, wyda nowy album zatytułowany "Total" 17 marca nakładem Agonia Records.

Członkowie zespołu występują pod wspólnym pseudonimem ULTRA. Ich muzyka łączy klika gatunków, spojonych ze sobą black metalową klamrą. Za sprawą trzech albumów - "Vesper" (2013), "Ufonaut" (2016) i "Vacuum" (2018) – ENTROPIA rozwinęła swoje podstawowe brzmienie, nadając mu wyjątkową perspektywę dźwiękową, przesiąkniętą psychodelią. Psychodelia odgrywa zasadniczą rolę w wizerunku i podejściu koncepcyjnym zespołu. Jest także fundamentem nowego albumu, "Total".

"Total" stanowi podsumowanie i jednoczesną klamrę kompozycyjną dla wcześniejszych dokonań ENTROPII. Mimo pokusy, aby kontynuować ścieżkę zarysowaną na poprzednim albumie - "Vacuum" - zespół postawił na świeże pomysły oraz dalszą muzyczną ewolucję. W tym sensie, "Total" jest w dyskografii ENTROPII nowym otwarciem, opartym o wielowątkowe kompozycję na gitarę elektryczną i brzmienie wzmacniaczy własnej konstrukcji.

"Album stanowił próbę uchwycenia w czasie trwającego procesu poszukiwań, który w przypadku Entropii nigdy nie ma określonego końca," komentuje zespół. "Skupiając niczym w soczewce wszystkie nabyte dotąd doświadczenia i umiejętności, w naszym odczuciu jest tworem totalnym, osobnym i kompletnym, oddającym w pełni chaotycznego ducha zespołu."

"W warstwie muzycznej i tekstowej album opowiada o konfrontacji poczucia wewnętrznej siły i spełnienia ze świadomością nieuchronności przemijania. Jest narracją dla próby uchwycenia rzeczywistości, taką jaką jest – TERAZ. Będąc o wszystkim, staje się jednocześnie o niczym, niczym destylat obrazując mentalny proces dotarcia do elementarnej prawdy psychodelicznej równającej się ZERO."

Album "Total" został zarejestrowany w kwietniu 2022 roku w studiu Monochrom położonym w górach Kotliny Kłodzkiej. Za realizację płyty, miks i mastering odpowiada Heinrich House Studio. Okładkę płyty wykonał Zbigniew Bielak (Carcass, Ghost).

Utwory:
1. Retox
2. Mania
3. Orbit
4. Total
5. Final

Nowy singiel oraz formaty albumu zostaną ogłoszone niebawem.

ENTROPIA powstała w 2007 roku w Oleśnicy. Zespół ma w swoim dorobku ma liczne koncerty w Europie, w tym trasę koncertową u boku Wayfarer (US). Wystąpił na festiwalach takich jak Roadburn Festival, Primavera Sound, OFF Festival i Mystic Festival. Jest też autorem utworu "Future Drugs", wchodzącego w skład ścieżki muzycznej gry Cyberpunk 2077.

ENTROPIĘ można znaleźć na Facebooku i Instagramie.