Baner
Aktualności
29.10.2020 PSYCROPTIC UJAWNIA TELEDYSK PROMUJĄCY NOWĄ EPKĘ

Australijscy techniczni death metalowcy PSYCROPTIC powrócą z nową epką "The Watcher Of All" 27 listopada nakładem Agonia Records (wydanie fizyczne) i Prosthetic Records (wydanie cyfrowe). Pierwszy utwór zapowiadający najnowszy mini-album, "A Fragile Existence", jest już dostępny wraz z teledyskiem, który nakręcił wieloletni współpracownik grupy, Wilson Bambrick. Wideo jest dostępne tutaj.

Tasmania jest znana z dwóch powodów; diabła tasmańskiego oraz jednego z czołowych przedstawicieli nowoczesnego, technicznego death metalu, PSYCROPTIC. Formacja ta nieustannie ewoluuje począwszy od 1999, przekraczając kolejne granice gatunku. Nie bojąc się zmian ani wyzwań, ich cel był zawsze taki sam: tworzyć intensywne, soniczne kreacje, które są ciężkie, chwytliwe i potrafiące zaskoczyć niezłym riffem.

W tym roku PSYCROPTIC wkracza w 21 rok istenienia i nawet pandemia nie spowolniła ich prac nad nowymi kompozycjami. "The Watcher Of All" to pierwsza epka w karierze zespołu, która stanowi pomost między ostatnim albumem "As The Kingdom Drowns" (2018) i najnowszym, zaplanowanym na przyszły rok. Dwa nowe utwory dostępne na limitowanym winylu oraz cyfrowo, przekazują pochodnię od "Keepers..." i niosą ją dalej, oświetlając drogę do nowego albumu.

Wokalista Jason Peppiatt: "Chcieliśmy dalej eksplorować pomysły z 'As The Kingdom Drowns', w wymiarze lirycznym i muzycznym, jednocześnie wchodząc na nowe, niezbadane terytorium. Czuję, że udało nam się osiągnąć nasze cele i jestem z tego dumny. Te utwory to idealny komplement dla materiału nad którym właśnie pracujemy."

Perkusista Dave Haley: "Czuje się zaszczycony mogąc dalej grać z Psycroptic; nigdy nie gramy czegoś co nam nie leży. Lubimy ciężką, agresywną muzykę, której cały ciężar spoczywa na riffach. Wolno, szybko, technicznie, prosto - to bez znaczenia. Odjazdowy riff to odjazdowy riff. To ten element, który nigdy nie uległ zmianie i napędza nasze utwory. Joe to jeden z najlepszych kompozytorów riffów i nieustannie nas popycha byśmy dali z siebie wszystko co najlepsze."

PSYCROPTIC kontynuuje wymyślanie na nowo gatunku w którym się okopał. Siedem albumów, które wydał do tej pory sprawiły, że muzycy czują się komfortowo we własnych butach. Na przeszłość spoglądają z dumą, a w przyszłość patrzą z ekscytacją.

Joe Haley nagrał i zmiksował "The Watcher Of All" w Crawlspace Productions. Will Putney zajął się masteringiem, a Shindy Reehal przygotowała okładkę.

Utwory:
1. A Fragile Existence
2. The Watcher Of All

Formaty:
- Transparentny, czerwony i zadymiony LP.
- Transparentny zadymiony LP.
- Transparentny LP ze złotym splatterem.
- Transparentny, niebieski LP ze splatterem.
- Złoty LP z czerwonym zadymieniem.

Ubrania:
- T-shirt.
- Bluza.

Skład:
David Haley - perkusja
Joe Haley - gitara
Jason Peppiatt - wokal
Todd Stern - bass

Przedsprzedaż:
psycroptic.agoniarecords.com

Psycroptic:
Strona: www.psycroptic.com
Facebook: www.facebook.com/psycroptic
Instagram: www.instagram.com/psycroptic_official
Spotify: click

Agonia Records:
Strona: https://agoniarecords.com
Sklep: https://agoniarecords.com/store
Facebook: https://facebook.com/agoniarecords
Twitter: https://twitter.com/agoniarecords
SoundCloud: https://soundcloud.com/agoniarecords
Bandcamp: https://agoniarecords.bandcamp.com
Instagram: https://instagram.com/agoniarecordsofficial
YouTube: http://youtube.com/AgoniaRec