Baner
Aktualności
30.04.2020 IN MOURNING: REEDYCJA 'MONOLITH'; DARMOWY UTWÓR DO POBRANIA

Szwedzi z IN MOURNING (melodyjny, progresywny death/doom metal) wydadzą ponownie swój drugi album, "Monolith". Reedycja zmierza na płytę CD i podwójną płytę LP w trzech różnych wersjach kolorystycznych. Wydanie ukaże się 24 lipca nakładem Agonia Records. W oczekiwaniu na reedycję, utwór "The Smoke" został udostępniony do pobrania za darmo na platformie Bandcamp:

https://agoniarecords.bandcamp.com/album/monolith

Utwór jest również dostępny na YouTube, tutaj.

"Monolith" pierwotnie ukazał się w 2010 na płycie CD i LP. Obdywa te formaty nie są już dostępne w sprzedaży. W związku z dyżym zainteresowaniem, Agonia Records wznowi "Monolith". Nowe wydanie obejmie ponownie płytę CD oraz stanowiący centralny punkt reedycji, winyl. W przeciwieństwie do oryginału, będzie to podwójny winyl w trzech różnych wersjach, cechujący się lepszą jakością dźwięku (został nagrany w technologii "high volume cut"). Planowana jest również nowa wersja koszulki, dedykowanej "Monolith".  

Jak komentuje zespół: "Monolith w tym roku stuknie 10 lat (...). By należycie uczcić to wydarzenie, wydajemy ten album ponownie z Agonia Records. Płyta jest już dostępna w dystrybucji cyfrowej, będzie też świetna koszulka z nagim gościem i zupełnie nowy digipak CD. Wisienką na torcie będzie jednak wydanie winylowe, w skład którego wejdą dwie płyty, aby podbić jakość dźwięku. Do tego będą aż trzy kolory: wspaniały róż, gładki kościano-biały (z transparentnym efektem) i klasyczny czarny".   

Ostatni album IN MORNING, "Garden Of Storms", ukazał się pod koniec 2019 roku nakładem Agonia Records. Płyta zadebiutowała na 53 pozycji notowania Billboard Heatseekers Chart w pierwszym tygodniu sprzedaży. Jej zapowiedzą był singiel "Black Storm", do którego zespół nagrał wideo (dostępne tutaj). Po wydaniu formacja wyruszyła w trasę po Europie z Omnium Gatherum.

IN MOURNING powstał w 2000 roku i od tego czasu nieustannie się rozwija, doskonaląc swój styl. Przez wielu zespół uznawany jest za następcę Opeth. Inspiracje IN MOURNING obejmują szerokie spektrum. Często sięgają po ciężkie, doomowe riffy oraz growling, które stopniowo przechodzą w czyste, harmonijne melodie i czyste wokale. 

Formaty:
- Digipak CD.
- Podwójny czarny winyl.
- Podwójny różowy winyl (limit 100 sztuk).
- Podwójny dwukolorowy, transparentny winyl (limit 150 sztuk).
- Koszulka.

Utwory:
1. For You to Know   
2. Debris    
3. The Poet and the Painter of Souls   
4. The Smoke   
5. A Shade of Plague    
6. With You Came Silence   
7. Pale Eye Revelation    
8. The Final Solution (Entering the Black Lodge)

IN MOURNING to:
Tobias Netzell - gitara, wokal
Sebastian Svalland - bass
Björn Pettersson - gitara, wokal
Tim Nedergård - gitara
Joakim Strandberg Nilsson - perkusja

Przedsprzedaż:
https://agoniarecords.com/monolith

IN MOURNING on-line:
Facebook: https://www.facebook.com/inmourningband
Instagram: https://instagram.com/inmourning/

Agonia Records:
Website: http://agoniarecords.com
Webshop: http://tinyurl.com/agoniashop
Facebook: https://facebook.com/agoniarecords
Twitter: https://twitter.com/agoniarecords
SoundCloud: https://soundcloud.com/agoniarecords
Bandcamp: https://agoniarecords.bandcamp.com
Instagram: https://instagram.com/agoniarecordsofficial
YouTube: http://youtube.com/AgoniaRec