Baner
Aktualności
22.02.2024 PESTILENCE: ALBUM 'LEVELS OF PERCEPTION' I TRASA KONCERTOWA

Holenderska legenda death metalu PESTILENCE nagrała na nowo dwanaście najbardziej charakterystycznych utworów ze swojej 38-letniej kariery, które złożą się na album "Levels of Perception". Płyta ukaże się 26 kwietnia nakładem Agonia Records i zostanie poprzedzona europejską trasą koncertową, która wystartuje 3 kwietnia.

Patrick Mameli - którego charakterystyczny wokal, gitara i kompozycje stanowią znak rozpoznawczy PESTILENCE - uważa "Levels of Perception" za świadectwo wkładu zespółu w progresję muzyki death metlowej. "Zawsze chciałem nagrać album z najlepszymi utworami, ponieważ oznaczałoby to, że osiągnąłem coś w przeszłości; coś, co nadal ma swoją wartość," komentuje Mameli. "Móc wybierać spośród piosenek, które skomponowałem w odległej przeszłości i przenosić je do teraźniejszości, przy udziale Michiela van der Plichta (perkusja), Rutgera van Noordenburga (gitara) i Joosta van der Graaf (bass) - uważam to za wielką wartość i niesamowite doświadczenie."

Ponowne nagranie utworów tchnęło w nie nowe życie. Po części za sprawą odświeżonego składu, ale także dzięki wprowadzeniu subtelnych zmian, które odzwierciedlają doświadczenie i refleksje, jakich z biegiem lat nabył Mameli. Wyróżnia to "Levels of Perception" na tle tanich, pozbawionych wyobraźni kompilacji oraz ujednolica brzmienie płyty - tak jak przystało na długogrający album. "Tytuł wydania to Levels of Perception. Dlaczego? Ponieważ to właśnie spotkało te utwory," wyjaśnia Mameli. "Udział innych muzyków niż Ci, którzy pierwotnie brali udział w nagraniach; muzyków z własnymi poglądami, odmiennymi zdolnościami i swoją własną interpretacją. To stawie je w nowym świetle. Powracamy z nowymi poziomami percepcji."

Perkusję do "Levels of Perception" nagranał Michiel van der Plicht w 2021 podczas transmisji na żywo z T Paard (Haga, Holandia). "Te ścieżki brzmiały tak niesamowicie, że po prostu musieliśmy je wykorzystać,” komentuje Mameli. Gitarę, bass i wokal nagrano we własnym studiu van der Plichta, On Duty (Mijdrecht, Holandia). Za konsolą zasiadł Reaper. Za miks i master odpowiada van der Plicht. "Po nagraniu Exitivm zacząłem zdawać sobie sprawę, że kiedy możesz samodzielnie projektować, miksować i masterować, kontrola nad twoim produktem jest znacznie większa, dzięki uczciwości i pasji do własnych kompozycji. To o wiele lepsze niż zatrudnianie inżyniera dźwięku, który nie ma wyczucia twojej muzyki,” podsumowuje frontman PESTILENCE. Autorem okładki "Levels of Perception" jest Peter Suchy.

PESTILENCE powstał w Holandii w 1986 i jest uznawany za jednego z prekursorów gatunku, obok Death, Cynic i Atheist. Na czele formacji stoi Patrick Mameli, a jej współczesne brzmienie najlepiej obrazuje album "Exitivm" (2021). Krążek wzbogaca charakterystyczne, progresywne brzmienie Holendrów o atmosferę rodem z science fiction, jaskrawe solówki i subtelną pracę klawiszy. Płyta wskoczyła na szereg zestawień notowania Billboard, w tym na jedno z najważniejszych - Billboard 200 (lista najlepiej sprzedających się albumów w dniu wydania). W 2023 PESTILENCE wypuścił zremasterowane wersje swoich klasycznych albumów, a także ogłosił tytuł nowej płyty - "Portals" - nad którą obecnie trwają prace. Kwietniowa trasa koncertowa oraz album "Levels of Perception" są dowodem, że PESTILENCE nie zamierza zwalniać tempa.

Utwory:
01. Horror Detox (Re-recording) 
02. Mvlti Dimensional (Re-recording)
03. Mobvs Propagationem (Re-recording)
04. Sinister (Re-recording)
05. Dehydrated (Re-recording)
06. Dominatvi Svbmissa (Re-recording)
07. Land of Tears (Re-recording)
08. Necromorph (Re-recording)
09. Deificvs (Re-recording)
10. Twisted Truth (Re-recording)
11. Sempiternvs (Re-recording)
12. Ovt of the Body (Re-recording)

Formaty albumu:
- CD
- Box CD
- Czarny LP
- Transparentny LP
- Zielony LP
- Kolor w kolorze LP
- Box LP
- Kaseta
- Pliki cyfrowe

Ubrania:
- T-shirty

Daty koncertów:
23.03. NL - Kampen, Ukien
31.03. NL - Nijverdal, Cult Art
--
Black Death Over Europe 2024
Pestilence + Carnation + Bodyfarm
03.04. DE - Munich, Backstage
04.04. DE - Trier, Mergener Hof
05.04. DE - Berlin, Orwo Haus
06.04. PL - Krakow, Kamienna 12
07.04. CZ - Jaromer, Narodak
08.04. CZ - Ostrava, Barrak
09.04. SK - Kosice, Collosseum
10.04. AT - Vienna, Viper Room
11.04. HU - Budapest, A38
12.04. IT - San Donà di Piave, Revolver
13.04. 1T - Milan, Legend
14.04. FR- Marseille, Jas Rod
15.04. ES - Barcelona, Sala Boveda
16.04. ES - Madrid, Revi Live
17.04. PT - Lisbon, RCA Club
18.04. PT - Porto, Hard Club
19.04. ES - Zaragoza, Sala Lo Intento
20.04. FR - Limoges, C.C.J. Lennon
21.04. BE - Antwerp, Zappa
--
25.05. SK - Surany, Songs Of Hate Festival
21.06. DE - Protzen, Protzen Open Air
22.06. BE - Dessel, Graspop
27.07. BG - Sofia, Sofia Metalfest
28.07. GR - Athens, Release Festival
10.08. CZ - Brutal Assault
26.10. NL - Sneek, Bolwerk

Skład zespołu na "Levels of Perception":
Patrick Mameli - wokal, gitara
Michiel van der Plicht - perkusja
Rutger van Noordenburg - gitara
Joost van der Graaf - bass 

Przedsprzedaż | Facebook | Instagram