Baner
Aktualności
07.03.2024 NOWY SINGIEL I WIDEO HOUR OF PENANCE

Włosi z HOUR OF PENANCE (techniczny/brutalny death metal) ujawnili pierwszy singiel z nachodzącej płyty "Devotion", zaplanowanej na 5 kwietnia nakładem Agonia Records. Utwór otrzymał klip wideo, który dostępny jest tutaj.

"Wybraliśmy 'Devotion for Tyranny', ponieważ to prawdopodobniej bezpośredni i bezkompromisowy utwór na albumie. Doskonale odzwierciedla tematy, których dotyka płyta,” komentuje HOUR OF PENANCE. "Ten animowany film jest mocno inspirowany tajemniczą atmosferą gier Soulslike. Zakapturzona postać reprezentuje rewolucyjną awangardę, która obala ustalony porządek oparty na bogactwie i ucisku. Porządek, który uczynił z ziemi jałową i sterylną krainę dla zdeformowanej i zniewolonej ludzkości. Pojawiające się w filmie nawiązania do alchemii są metaforą ludzkiej woli, zdolnej do transformacji w obliczu ucisku. To dystopiczna wizja nie tak odległej przyszłości i ostrzeżenie."

Nadchodzący album - będący kontynuacją "Misotheism" z 2019 - został nagrany przez wieloletnich członków grupy, do których należą Giulio Moschini (gitara), Paolo Pieri (wokal, gitara) i Marco Mastrobuono (bas). Na perkusji zagrał Giacomo Torti, który debiutuje w zespole. Materiał nagrano w Bloom Studio i Kick Studio we Włoszech, a miks i mastering odbył się w Hertz Studio (Vader, Decapitated, Behemoth) w Polsce.

"Po pięciu latach od wydania Misotheism, w końcu jesteśmy gotowi zaprezentować nasze najnowsze dzieło” - komentuje HOUR OF PENANCE. "Devotion to nasz hymn na cześć daremności wojny. Głównym tematem albumu jest błędne oddanie, jakie my, ludzie, okazujemy naszym przywódcom, którzy bezlitośnie wysyłają nas na śmierć pod pretekstem demokracji, kierując się wyłącznie imperialistycznymi ambicjami i chciwością. Bezimienny tłum z okładki oddaje cześć zdeformowanym posągom tych fałszywych bożków. Muzycznie album opiera się na charakterystycznym, 20-letnim i dynamicznym stylu of Hour of Penance, wzbogacając go o chwytliwość, więcej złożoności technicznej oraz epickie krajobrazy."

HOUR OF PENANCE konsekwentnie rozwija swoją soniczną tożsamość. Death metal grupy charakteryzuje się  chirurgiczną precyzją. Ich znakiem rozpoznawczym są zawrotne tempa, nieujarzmiona brutalność oraz ukryte w warstwie wizualnej i lirycznej metafory odnoszące się do współczesnych problemów społecznych. Zespół ma w swoim dorobku liczne trasy koncertowe w Europy, USA, Kanadzie, Australii i Azji. Występował przed takimi artystami jak Cannibal Corpse, The Black Dahlia Murder, Devildriver, Deicide, Nile czy Behemoth.

Utwory:
1. Devotion for Tyranny
2. Parasitic Chain of Command
3. Birthright Abolished
4. Retaliate
5. Breathe the Dust of their Dead
6. The Morality of Warfare
7. Severance
8. The Ravenous Heralds
9. A Desert Called Peace
10. Spiralling into Decline

Formaty:
- Jewelcase CD
- Digibook CD
- Czarny LP
- Przezroczysty/pochmurny LP
- LP w kolrze grudki złota
- Czerwony/zadymiony LP
- Transparenty/splatter LP
- Kaseta w kolorze złota
- Kaseta w odcieniu dymu

Ubrania:
- T-shirt
- Bluza z zamkiem

Daty koncertów:
16th -18th May 2024: Nice To Eat You Deathfest, CZ
1st - 2nd June 2024: Grabbenacht Festival, DE

Skład:
Giulio Moschini - guitara
Paolo Pieri - gitara, wokal
Marco Mastrobuono  - bass
Giacomo Torti - perkusja

Przedsprzedaż | Facebook | Instagram