Baner
Aktualności
08.02.2024 HOUR OF PENANCE POWRACA Z NOWYM ALBUMEM

Włoscy death metalowcy HOUR OF PENANCE wydadzą długo wyczekiwany nowy album zatytułowany "Devotion" 5 kwietnia nakładem Agonia records.

„Minęło niemal pięć lat od ukazania się Misotheism [ostatniego albumu studyjnego] i w końcu jesteśmy gotowi zaprezentować nasze nowe dzieło” – komentuje HOUR OF PENANCE. „Devotion to nasz hymn na cześć daremności wojny. Głównym tematem albumu jest błędne oddanie, jakie my, ludzie, okazujemy naszym przywódcom, którzy bezlitośnie wysyłają nas na śmierć pod pozorem demokracji, kierując się wyłącznie imperialistycznymi ambicjami i chciwością. Bezimienny tłum z okładki oddaje cześć zdeformowanym posągom tych fałszywych bożków. Muzycznie album opiera się na charakterystycznym, 20-letnim, dynamicznym stylu of Hour of Penance i wzbogaca go o więcej chwytliwości i szczegółów technicznych, przeplatanych epickimi krajobrazami. Nie możemy się doczekać, aż podzielimy się z wami tymi 10 kompozycjami; czekajcie na więcej wiadomości i pierwszy singiel!”
HOUR OF PENANCE wykonuje techniczny i brutalny death metal o mrocznej barwie. Zespół powstał w 1999 i uchodzi za jeden z najbardziej utalentowanych i intensywnych przedstawicieli gatunku wywodzących się z Włoch. Formacja potrzebowała trzech albumów by wybić się ponad lokalny charakter i wywołać szum na arenie międzynarodowej. Trasy koncertowe, oprócz Europy, zaprowadziły ją do USA, Kanady, Australii i Azji, grając jako support dla takich zespołów jak Cannibal Corpse, The Black Dahlia Murder, Devildriver, Deicide, Nile czy Behemoth

Do najbardziej cenionych albumów HOUR OF PENANCE należą "The Vile Conception" (2008) oraz "Paradogma" (2010), a ostatni krążek, "Misotheism", ukazał się w 2019 i spotkał z ciepłym przyjęciem prasy. HOUR OF PENANCE konsekwentnie rozwija swoją soniczną tożsamość za sprawą złożonego i miażdżącego death metalu granego z chirurgiczną precyzją. Ich znakiem charakterystycznym są zawrotne tempa, nieujarzmiona brutalność oraz ukryte w warstwie wizualnej i lirycznej metafory odwołujące się do współczesnych problemów społecznych.

Album "Devotion" został nagrany w dwóch włoskich studiach - Bloom oraz Kick. Płytę zmiksowano i zmasterowano w Polsce w Hertz Studio (Vader, Decapitated, Behemoth).

Utwory:
1. Devotion for Tyranny
2. Parasitic Chain of Command
3. Birthright Abolished
4. Retaliate
5. Breathe the Dust of their Dead
6. The Morality of Warfare
7. Severance
8. The Ravenous Heralds
9. A Desert Called Peace
10. Spiralling into Decline

Formaty:
- Jewelcase CD
- Digibook CD
- Czarny LP
- Przezroczysty/pochmurny LP
- LP w kolrze grudki złota
- Czerwony/zadymiony LP
- Transparenty/splatter LP
- Kaseta w kolorze złota
- Kaseta w odcieniu dymu

Ubrania:
- T-shirt
- Bluza z zamkiem

Daty koncertów:
10th Feb 2024: Firenze Metal, IT
16th -18th May 2024: Nice To Eat You Deathfest, CZ
1st - 2nd June 2024: Grabbenacht Festival, DE

Skład:
Giulio Moschini - guitara
Paolo Pieri - gitara, wokal
Marco Mastrobuono  - bass
Giacomo Torti - perkusja

Przedsprzedaż | Facebook | Instagram