Baner
Aktualności
07.12.2023 MASSACRE W AGONIA RECORDS

Legendarny Amerykański zespół death metalowy MASSACRE podpisał umowę wydawniczą z Agonia Records. Trwają prace nad nowym albumem. 

W skład zespołu wchodzi oryginalny wokalista Kam Lee (ex-Mantas, ex-Death, Bone Gnawer, The Grotesquery), oryginalny basista Mike Borders, powracający gitarzyści Rogga Johansson (Paganizer, Rib Spreader, Megascavanger) i Jonny Pettersson (Wombbath, Heads for The Dead) oraz nowy perkusista Jon Rudin (Just Before Dawn, Heads for The Dead, Dehumanaut).

"Muszę przyznać, że fajnie jest podpisać kontrakt z Agonia Records," komentuje Kam Lee. "To ta sama wytwórnia, do której należą Pestilence, Rebaelliun, Demonical, Pathology i wiele innych zabójczych kapel death i black metalowych. Patrząc na ich skład, widać, że jest to wytwórnia oddana undergroundowym zespołom. Moim zdaniem to odświeżające, że można pozostać wiernym duchowi podziemnej muzyki i nie polegać na zaspokajaniu aktualnych trendów. Ta opinia ma swoje odzwierciedlenie w mojej osobistej filozofii dotyczącej Massacre; zakłada ona wierność death metalowi starej szkoły. Myślę, że Agonia to doskonały wybór, który pozwoli Massacre utrzymać swój status. Patrzę z nadzieją w przyszłość i razem z fanami z niecierpliwością czekam na nadchodzący albumu.”

MASSACRE rozpoczął działalność w 1984 jako formacja grająca heavy/power metal. Przeobraziła się w jeden z pierwszych na świecie zespołów death metalowych gdy dołączyli do niej Allen West oraz Kam Lee. Tego ostatniego uważa się za twórcę stylu wokalnego zwanego "growlem", który można było usłyszeć po raz pierwszy na demie MASSACRE z 1986 "Agressive Tyrant"

Skład MASSACRE wielokrotnie się zmieniał na przestrzeni lat, a sama formacja była kilkukrotnie rozwiązywana i reaktywowana. Na początku kariery muzycy MASSACRE przeszli do Mantas (wczesna nazwa zespołu Death), po czym powrócili do MASSACRE, by po jakimś czasie ponownie zasilić szeregi zespół Death, tym razem występującego już pod znanym dziś szyldem. Pierwszy album MASSACRE ukazał się w 1991 i nosił tytuł "From Beyond". Nagrano go w legendarnym dziś Morrisound Studio, znanemu z uwagi na swój wkład w rozwój muzyki death metalowej. W 2005 "From Beyond" został uznany za jeden z "500 najważniejszych albumów rockowych i metalowych wszech czasów" przez magazyn Rock Hard

Oprócz debiutu, MASSACRE wydał trzy albumy - "Promise" (1996) nakładem Earache Records, "Back From Beyond" (2014) nakładem Century Media oraz "Resurgence" (2021) nakładem Nuclear Blast. Ich dyskografię zamyka mini album "Mythos",  kompilacja "Corpus Umbra" oraz album koncertowy "Submergence: Live Beyond 2019"

Do obecnego składu MASSACRE należą grający w nim od samego początku Kam Lee (wokal) oraz Mike Borders (bass), jak również wspomniani na wstępie Rogga Johansson (gitara), Jonny Pettersson (gitara) oraz Jon Rudin (perkusja). Do zespołu należą również Carlos Gonzalez (Grim Reality) na gitarze i Elden Santos (Druid Lord) na perkusji, jednak stanowią oni skład sesyjny, występujący na żywo i niezaangażowany w pracę nad nową płytą. 

Nadchodzące koncerty (więcej wkrótce):
Thrashfest 2024 (USA)
Dortmund Deathfest 2024 (Niemcy)
Rokstadt Extreme Fest 2024 (Rumunia)
Hellsinki Metal Festival 2024 (Finlandia)
Alcatraz Open Air 2024 (Belgia)
Pitfest 2024 (Holandia)

Skład:
Kam Lee -  wokal
Mike Borders - bass
Rogga Johansson - gitara
Jonny Pettersson - gitara
Jon Rudin - perkusja

Facebook | Instagram |Spotify