Baner
Aktualności
04.08.2020 REBAELLIUN DAJE PRZEDSMAK NOWEGO ALBUMU

Brazylijscy death metalowcy REBAELLIUN planują wydać nowy album jesienią. Płyta ukaże się nakładem nowego wydawcy, Agonia Records. Szczegóły albumu jak na razie nie są znane. Nie powstrzymało to to jednak zespołu przed upublicznieniem nowego utworu, który znajdzie się na albumie. Utwór "Vile" jest dostępny tutaj.

REBAELLIUN powstał w 1998 i uchodzi za jeden z ważniejszych zespołów death metalowych z Brazyli. Faktycznie zespół był aktywny przez niecałe dziesięć lat (z powodu wieloletniego zawieszenia działalności). W tym czasie wydał trzy albumy.

Do czasu rozpadu REBAELLIUN w 2002, trio świętowało swój najbardziej produktywny okres, wydając "Burn the Promised Land" (1999) oraz "Annihilation" (2001) nakładem Hammerheart Records. Zagrali również kilka tras koncertowych (większość w Europie), dzieląc scenę z Cannibal Corpse, Deicide, Vader i Behemoth

W 2015 zespół wznowił działalność i wydał trzeci i ostatni album, "The Hell's Decrees" (2016). Promował go podczas europejskiej trasy koncertowej, na której wystąpił jako co-headliner razem z Pestilence. Zagrał również na Party San Open Air i Brutal Assault Open Air. Niedługo później umarł jeden z członków REBAELLIUNFabiano Penna. Pomimo tej tragedii, pozostali muzycy zdecydowali się grać dalej.

W tym roku zespół planował wystąpić na Netherlands Deathfest oraz na polskim festiwalu Into The Abyss Festival. Koncerty nie odbyły się jednak z powodu wybuchu epidemii.

Tak REBAELLIUN skomentował podpisanie umowy: "W zeszłym roku zaczęliśmy rozmawiać o nowym albumie. Mając gotowe dwa utwory, skontaktowaliśmy się z Hammerheart Records. Ich odzew był dobry, ale nie wystarczający dla naszych potrzeb. Po wysyłce materiału do innych domów wydawniczych i przeglądnięcniu ofert, zdecydowaliśmy się podpisać umowę z Agonia Records. Od początku mieliśmy dobry kontakt i otrzymaliśmy w pełni zadowalającą ofertę. Obecnie pracujemy nad nowymi utworami. Energia w zespole jest bardzo dobra, i oczekujemy nie mniej niż najlepszego albumu naszej kariery".

Skład:
Lohy Fabiano - bass, wokal
Evandro Passos - gitara
Sandro Moreira - perkusja


Agonia Records:
Website: https://agoniarecords.com
Webshop: https://agoniarecords.com/store
Facebook: https://facebook.com/agoniarecords
Twitter: https://twitter.com/agoniarecords
SoundCloud: https://soundcloud.com/agoniarecords
Bandcamp: https://agoniarecords.bandcamp.com
Instagram: https://instagram.com/agoniarecordsofficial
YouTube: http://youtube.com/AgoniaRec