Baner
Aktualności
02.12.2021 NOWY ALBUM DEMONICAL

"Mass Destroyer" to tytuł siódmej płyty DEMONICAL, która ukaże się 6 maja nakładem Agonia Records. Szwedzcy death metalowcy ujawnili okładkę płyty, listę utworów oraz plany koncertowe.

Płyta ukaże się niecałe dwa lata po "World Domination", natomiast jej skomponowanie i nagranie zajęło mniej niż rok czasu. Album powstał na fali przypływu inspiracji, którego muzycy doświadczyli po wydaniu ostatniego albumu. "Pomysł na nową płytę pojawił się spontanicznie, więc po co czekać. Kuliśmy żelazo póki gorące," wyjaśnia zespół. W podobny sposób powstało kilka poprzednich nagrań grupy, w tym "Hellsworn" (2009), "Death Infernal" (2011) oraz "Darkness Unbound" (2013). Muzycznie, "Mass Destroyer" nie odbiega od utartego stylu formacji, ale pojawia się na nim kilka nowych elementów. "Nasz siódmy album to kolejna odsłona brutalnego, death metalowego spektaklu sztokholmskiej szkoły," komentuje zespół. "Jak zawsze, cofamy się w czasie do wczesnych dni death metalu, choć tym razem urozmaiciliśmy nasz materiał przez dodanie komponentów charakterystycznych dla innych gatunków muzyki metalowej."

Opakowanie i brzmienie płyty zaprojektowano tak, by dodatkowo podkreślić oldschoolowe aspiracje zespołu. Mark Riddick (Absu, Arsis) zajął się warstwą graficzną, opracowując czarno-białą okładkę. Studio Glashuset i Sellnoise w Szwecji zostały wykorzystane do nagrań płyty; za konsolą zasiedli Johan Hjelm oraz Jonas Arnberg. Karol Daniel Liden zmiksował i zmasterował nagranie w Tri-Lamb Studios. "To sprawdzony zespół ludzi, z którym nagraliśmy również poprzedni album," kontynuuje DEMONICAL. "Rezultat przewyższył nasze oczekiwania. Album brzmi dynamicznie i organicznie, z czego jesteśmy bardzo dumni."

Spis utworów:
1. We Conquer The Throne
2. Sun Blackened
3. Fallen Mountain
4. Wrathspawn
5. Dödsmarsch
6. Lifeslave
7. Cemented In Ire
8. By Hatred Bound

Formaty albumu, a wśród nich limitowane edycje zawierające dodatkowe utwory, zostaną ogłoszone niebawem wraz z przedsprzedażą.

W maju, kilka dni po wydaniu "Mass Destroyer", DEMONICAL wyruszy w trasę po Czechach i Niemczech. Zaplanowano sześć koncertów. Jako support zargrają Nervochaos i Repuked.

Daty koncertów:
2022-05-10 CZ Prague - Modra Vopice
2022-05-11 DE Dresden - Chemiefabrik
2022-05-12 DE Bochum - Matrix
2022-05-13 DE Hamburg - Bambi Galore
2022-05-14 DE Rostock - Zwischenbau
2022-05-15 DE Göttingen - Freihafen

Skład:
Christofer Säterdal - wokal
Eki Kumpulainen - gitara prowadząca
Johan Haglund - gitara rytmiczna
Martin Schulman - bass
Ronnie Bergerståhl - perkusja