Baner
Aktualności
09.11.2021 AENAON W AGONIA RECORDS

Pochodzący z Grecji eksperymentalni/progresywni black metalowcy AENAON, w skład którego wchodzą muzycy Varathron i Katavasia, podpisali umowę z Agonia Records. Zespół planuje powrócić z nowym, "wielowarstwowym" albumem, będącym następcą "Hypnosophy", który ukazał się pięć lat temu.

"Na przestrzeni piętnastu lat istnienia, współpracowaliśmy z wieloma wspaniałymi muzykami, grafikami i wydawcami. Nadchodzący album, który ukaże się po długiej przerwie, będzie stanowił nowy rozdział w historii zespołu. Nie możemy sobie wyobrazić lepszego początku rozdziału, jak podpisanie nowej umowy," komentuje Achilleas C. "Agonia ma bogaty katalog rozpoznawalnych i szanowanych artystów, dlatego cieszymy z możliwości dołączenia do nich."

W skład AENAON wchodzą gitarzysta/basista Achilleas C (Varathron, Katavasia), perkusista Haris (Varathron), wokalista Astrous (Katavasia) i saksofonista Orestis Zyrinis

Nazwa AENAON pochodzi od greckiego słowa, które oznacza "wieczny". Początki zespołu sięgają 2006. W skład ich dyskografii, pomijając liczne mniejsze wydania, wchodzą trzy albumy studyjne: "Cendres et Sang" (2011), "Extance" (2014) i "Hypnosophy" (2016).

Skład:
Astrous - wokal
Achilleas C. - gitara, bass
Orestis Zyrinis - saksofon
Haris - perkusja

Facebook AENAON