Baner
Aktualności
10.01.2022 AGONIA RECORDS WYDA NOWY ALBUM ANALEPSY NA PŁYCIE WINYLOWEJ

Portugalczycy z ANALEPSY, grający slamming/brutal death metal, podpisali umowę z Agonia Records na dystrybucje ich nowego albumu oraz jego wydanie na płycie winylowej. Album, będący następcą debiutanckiej płyty "Atrocities from Beyond", której wydanie w 2017 odbiło się niemałym echem, ukaże się w 2022.

ANALEPSY określa swoją muzykę jak zderzenie brutalnego death metalu starej szkoły, z elementami melodycznymi charakterystycznymi dla nowoczesnego death metalu. Nazwa zespołu oznacza odzyskanie sił po chorobie, a jej prawidłowa wymowa to: "uh-nuh-leh-psy" [ʌnʌlepsy].

Zespół powstał w 2013 i zaczął zyskiwać popularność dzięki wydanemu rok później singlowi "Genetic Mutations". Ich dyskografia obejmuje epkę "Dehumanization by Supremacy" (2015), debiut "Atrocities from Beyond" (2017) oraz split "The Kraanialepsy Split" (2017), do udziału w którym zespół został zaproszony przez Kraanium.

Debiut "Atrocities from Beyond" spotkał się z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odzewem, który przełożył się na wygraną ANALEPSY podczas W:O:A Metal Battle, a następnie występ na Wacken Open Air 2017. Ich pierwszy koncert poza Starym Kontynentem odbył się w Japonii w 2019.

Nagrania nowego albumu rozpoczęły się w sierpniu 2021. Wzięli w nich udział współzałożyciel i gitarzysta Marco Martins, wokalista i gitarzysta Calin Paraschiv (ex-Pestilence), basista João Jacinto oraz ex-perkusista Tiago Correia. Za wydanie i dystrybucje albumu odpowiadać będą trzy firmy: Miasma Records, Vomit Your Shirt oraz Agonia Records. Nakładem tej ostatniej ukaże się płyta winylowa.

Komentarz ANALEPSY: "Nie możemy się doczekać, żeby zaprezentować nasz najnowszy album. Droga do niego wymagała precyzji i przejścia przez wiele zmian, ale ostatecznie wszystko świetnie się zgrało, a esencja naszej muzyki pozostała nienaruszona!"

Więcej informacji niebawem.

Skład:
Marco Martins - gitara
João Jacinto - bass
Calin Paraschiv - wokal/gitara

ANALEPSY on-line:
Website: https://www.analepsy.pt/
Facebook: https://www.facebook.com/analepsyofficial/
Instagram: https://www.instagram.com/analepsy/
Twitter: https://twitter.com/analepsy
YouTube: https://www.youtube.com/c/analepsyofficial
Bandcamp: https://analepsy.bandcamp.com/
SoundCloud: https://soundcloud.com/analepsy