Baner
Aktualności
24.01.2022 ANALEPSY: SZCZEGÓŁY ALBUMU 'QUIESCENCE'

Portugalska formacja ANALEPSY (slamming/brutal death metal) ogłosiła szczegóły nowego albumu, następcy udanego debiutu "Atrocities from Beyond" z 2017. Tytuł krążka to "Quiesence". Album ukaże się 27 maja na winylu nakładem Agonia Records. Wydanie wersji cyfrowej, CD oraz MC ukaże się 15 kwietnia nakładem Miasma Records i Vomit Your Shirt Records.

Na 31 stycznia zaplanowano przedsprzedaż oraz premierę klipu wideo dla nowego utworu.

"Quiesence" kontynuuje kosmiczny wątek znany z wcześniejszych wydań ANALEPSY, ale podchodzi do niego z odmiennej perspektywy. Kosmos stał się opuszczoną pustynią, pozbawianą życia i oczekującą na własną zagładę.

Gościnnie na albumie zagrali Ricky Myers (Suffocation, Disgorge), Angel Ochoa (Cephalotripsy, Disgorge, Abominable Putridity) oraz Wilson Ng (Facelift Deformation, Vermicular Incubation).

Jak komentuje zespół: "Nie możemy się doczekać, żeby zaprezentować nasz najnowszy album Quiesence. Droga do niego wymagała precyzji i przejścia przez wiele zmian, ale ostatecznie wszystko świetnie się zgrało, a esencja naszej muzyki pozostała nienaruszona!"

Lista utworów:
01 Locus of Dawning
02 Impending Subversion
03 Elapsing Permanence (featuring Wilson Ng)
04 Accretion Collision
05 Stretched and Devoured (featuring Angel Ochoa)
06 Converse Condition
07 Fractured Continuum
08 Spasmodic Dissonance (featuring Ricky Myers)
09 Edge of Chaos
10 Quiescence (Instrumental)

Nagrania “Quiescence” trwały trzy miesiące (od sierpnia do października 2021). Wzięli w nich udział współzałożyciel i gitarzysta Marco Martins, wokalista i gitarzysta Calin Paraschiv (ex-Pestilence), basista João Jacinto oraz ex-perkusista Tiago Correia. Album nagrał, zmasterował i zmiksował Miguel Tereso w Demigod Recordings w Caxarias (Portugalia). Okładkę opracował Pedro Sena - Lordigan.

ANALEPSY określa swoją muzykę jak zderzenie brutalnego death metalu starej szkoły, z elementami melodycznymi charakterystycznymi dla nowoczesnego death metalu. Nazwa zespołu oznacza odzyskanie sił po chorobie, a jej prawidłowa wymowa to: "uh-nuh-leh-psy" [ʌnʌlepsy]. Zespół powstał w 2013 i zaczął zyskiwać popularność dzięki wydanemu rok później singlowi "Genetic Mutations". Ich dyskografia obejmuje epkę "Dehumanization by Supremacy" (2015), debiut "Atrocities from Beyond" (2017) oraz split "The Kraanialepsy Split" (2017), do udziału w którym zespół został zaproszony przez Kraanium. Debiut "Atrocities from Beyond" spotkał się z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odzewem, który przełożył się na wygraną ANALEPSY podczas W:O:A Metal Battle, a następnie występ na Wacken Open Air 2017. Ich pierwszy koncert poza Starym Kontynentem odbył się w Japonii w 2019.

Skład:
Marco Martins - gitara
João Jacinto - bass
Calin Paraschiv - wokal/gitara