Baner
Aktualności
11.05.2023 ABIGAIL WILLIAMS W AGONIA RECORDS

Amerykańska formacja ABIGAIL WILLIAMS podpisała umowę wydawniczą z Agonia Records. Zespół wykonuje black metal z elementami death metalu oraz symfonicznego metalu.

„Z radością ogłaszam, że Abigail Williams podpisał kontrakt z Agonia Records na wydanie naszego nadchodzącego albumu” – komentuje Ken Sorceron, założyciel ABIGAIL WILLIAMS. „Wydawnictwo wykazało się ogromnym entuzjazmem i wsparciem dla naszej muzyki i jesteśmy przekonani, że pomoże nam przenieść naszą muzykę na kolejny poziom. Nie możemy się doczekać wydania nowego albumu i jesteśmy wdzięczni, że możemy to uczynić wspólnie z Agonia Records.”

ABIGAIL WILLIAMS występuje jako kwartet, w skład którego wchodzą Ken Sorceron (ex-Aborted, ex-The Faceless, Vale Of Pnath) na wokalu i gitarze, Vance Valenzuela (Vale Of Pnath) na gitarze, John Porada (ex-Nachtmystium, ex-Wolvhammer) na basie i Gabe Seeber (Decrepit Birth) na perkusji.

ABIGAIL WILLIAMS powstał w 2004 i zadebiutował albumem „In the Shadow of a Thousand Suns” (2008) wydanym przez wytwórnię Cadlelight Records, z którą związany był przez większość swojej kariery (z wyłączeniem „Walk Beyond the Dark” z 2019, który ukazał się sumptem Blood Music). Ich wczesny styl obejmował metalcore i symfoniczny black metal, który wraz z albumem „In the Absence of Light” (2010) przeszedł w bardziej tradycyjny black metal. Przełomem okazał się album „Becoming” (2012), który uwolnił prawdziwy potencjał grupy i położył podwaliny pod przyszłe brzmienie, wykorzystujące klimatyczne klawisze, melodyjne riffy, czyste gitary oraz blasty. Na „The Accuser” (2015), jak i ostatnim albumie, „Walk Beyond the Dark”, ABIGAIL WILLIAMS znacząco ewoluował i poszerzył swoje perspektywy, uwydatniając swoją zdolność do tworzenia mrocznej, intensywnej i zabarwionej emocjonalnie muzyki.

W 2022 zespół ABIGAIL WILLIAMS wystąpił w ramach północnoamerykańskiej trasy Devastation of the Nation, otwierając koncerty dla Rotting Christ i Borkanagar.

Nazwa zespołu została zaczerpnięta od imienia od dziewczyny, której fałszywe oskarżenia zainicjowały proces czarownic z Salem w 1692. Logo zespołu opracował Christophe Szpajdel (Emperor, Moonspell, Borknagar).

Skład:
Ken Sorceron - wokal, gitara
Vance Valenzuela - gitara
John Porada - bass
Gabe Seeber - perkusja

Facebook - link
Instagram - link
Spotify - link