Baner
Aktualności
31.08.2023 DEN SAAKALDTE: NOWY ALBUM I UTWÓR

Norweski zespół black metalowy DEN SAAKALDTE przedstawia szczegóły i zapowiedź swojego pierwszego nowego albumu od dziewięciu lat, „Pesten Som Tar Over”. Album ukaże się 29 września nakładem Agonia Records. Utwór otwierający płytę, „Av Satans Ild”, jest dostępny do odsłuchania w formie teledysku.

DEN SAAKALDTE założył gitarzysta Sykelig w 2006, po przeprowadzce z Grecji do Norwegii. Zaczynał jako jednoosobowy projekt. Z czasem skład poszerzył się o takich muzyków jak Kvarforth (Shining), S. Winter (ex-Gehenna), Seidemann (1349) czy Øyvind Hægeland.

Do jego dorobku należą albumy "Øl, Mørke og Depresjon" (2008), "All Hail Pessimism" (2009) oraz "Kapittel II: Faen i Helvete" (2014). Nagrał również kilka splitów z Shining, Horna, Varathron i Principality of Hell.

Obecny skład zespołu to gitarzyści Sykelig i Fineidet, basista Skoll (Arcturus, Ved Buens Ende), perkusista Tybalt (ex-Pantheon I) i wokalista Svik.

„Pesten Som Tar Over” został nagrany w marcu 2022 roku w Strand Studio (Borknagar, In Vein) w Oslo. Album został wyprodukowany i zmiksowany przez DEN SAAKALDTE i Mariusa Stranda, a inżynierią i masteringiem zajął się Marius Strand. Okładkę namalował Chadwick St. JohnInkshadows (Arckanum, Darkthrone).

Utwory:
1. Av Satans Ild 
2. Dødstrett Av Alt 
3. En Ode Til Spinnersken 
4. Pesten Som Tar Over 
5. Å Skjende En Engel
6. Hat 
7. Den Stormen i Oktober

Formaty:
CD | Digibook | Czarny LP | Kolorowy LP | MC | TS

Daty koncertów:
07.10.2023 @ Rock In, Oslo NO

Skład:
Sykelig - gitara
Tybalt - perkusja
Fineidet - gitara
Skoll - bass
Svik - wokal

Przedsprzedaż | Facebook