Baner
Aktualności
24.03.2020 HAIL SPIRIT NOIR: SZCZEGÓŁY I TRAILER NOWEGO ALBUMU

Grecki zespół wykonujący psychodeliczny, progresywny metal, z silnymi wpływami muzyki eksperymentalnej oraz progresywnego rocka, HAIL SPIRIT NOIR, wyda nowy album "Eden In Reverse" 19 czerwca nakładem Agonia Records. Trailer albumu jest dostępny tutaj:

https://youtu.be/fZX6fGyEFg4

Tak o albumie mówi zespół: "To płyta nad którą spędziliśmy najwięcej czasu. Na początku eksperymentowaliśmy, nie wiedząc dokąd nas to zaprowadzi. Sytuacja rozjaśniła się po skomponowaniu pierwszych 3-4 utworów, kiedy zdaliśmy sobie sprawę, że mamy kierunek. Zrobiliśmy przejście od inspiracji muzyką lat 60-70tych do okresu 70-80. Nowe utwory są retro-futurystyczne i surrealistyczne, a jednocześnie bardziej progresywne, psychodeliczne i wymagające w stosunku do tego co nagraliśmy w przeszłości. Jeśli chodzi o teksty, album przedstawia zapisaną na nowo historię biblijnego raju, przedstawioną w sposób którego nie powstydziłby się Richard Dawkins lub Darwin. Stąd tytuł, Eden In Reverse".

Ostatni album HAIL SPIRIT NOIR"Mayhem In Blue", ukazał się w 2016 i wraz z ciepłym przyjęciem pociągnął za sobą występy na festiwalach, a w tym na Roadburn (pierwszy w historii występ zespołu z Grecji na tym festiwalu), Inferno Festival czy Dark Bombastic Meating. Zespół jest rekomendowany dla fanów takich artystów jak Oranssi Pazuzu, Ulver, Broknagar czy Ghost, zachowując przy tym własną osobowość.

HAIL SPIRIT NOIR powstał w 2010 jako trio. Dwa lata później wydał debiutancki album "Pneuma". Odzew na album zachęcił muzyków do dalszych eksperymentów, czego owocem był krążek "Oi Magoi" w 2014. Był to psychodeliczny, prog-black metalowy album pełen dziwnych melodii i sartyrowej aury. Na ostatnim albumie, wspomnianym już "Mayhem In Blue", umocniło się autorskie brzmienie zespołu, dryfując jednocześnie w stronę agresywniejszych kompozycji, i zachowując charakterystyczne, psychodeliczne melodie. 

W 2018 HAILR SPIRIT NOIR rozszerzył skład o dodatkowych muzyków. W tym składzie nagrał najnowszy album, który ma stanowić kolejny krok w ewolucji zespołu, tym razem z naleciałościami elementów charakterystycznych dla muzyki lat 80's.  

"Eden In Reverse"
został nagrany w Lunatech Studios. Za produkcję i miksy odpowiada Dimitris Douvras (Rotting Christ). Alan Douches (Nile, Aborted, Whitechapel) zajął się masteringiem albumu. Okładkę przygotował StuZor. Wokalista Lars Nedland z Borknagar wystąpił gościnnie na utworze "Crossroads".

Utwory:
1. Darwinian Beasts 
2. Incense Swirls 
3. Alien Lip Reading 
4. Crossroads  
5. The Devil's Blind Spot 
6. The First Ape on New Earth 
7. Automata 1980  
8. Incense Swirls (Synthwave Remix)*  
9. Ever-shifting Tunnels (Bonus)*

*tylko Digipak CD  

Formaty:
- Jewelcase CD.
- Digipak CD.
- Black LP.
- White / grey marble LP.
- Clear LP with blue, silver and yellow splatter.
- T-shirt.
- Digital.

Skład:
Haris - syntezatory 
Theoharis - gitara, wokal 
J. Demian - bass, gitara akustyczna
Sakis Bandis - syntezatory
Cons Marg - wokal
Foivos Chatzis - perkusja