Baner
Aktualności
18.07.2019 ORIGIN: REEDYCJA CZTERECH PIERWSZYCH ALBUMÓW NA WINYLU

Agonia Records, wraz z amerykańskimi, technicznymi death metalowcami  ORIGIN, ogłasza reedycję czterech pierwszych albumów zespołu na płytach winylowych. Chodzi o: "Origin" (2000), "Informis Infinitas Inhumanitas" (2002), "Echoes of Decimation" (2005) i "Antithesis" (2008)”.  Dwa pierwsze albumy nigdy wcześniej nie ukazały się na płytach winylowych, natomiast pozostałe były dostępnie w bardzo małych nakładach.  

Reedycja wpisuje się w serię "Origins of Origin", czyli cykl wydań poświęcony wczesnym dokonaniom ORIGIN, których pierwszym owocem był album "Abiogenesis - A Coming Into Existence", wydany w maju. Na płycie znalazły się najwcześniejsze i niewydane do tej pory utwory ORIGIN (z tej okazji ponownie nagrane przez założyciela grupy, Paul'a Ryan'a) oraz trudno dostępna debiutancka epka, w całości zremasterowana. W przpadku nadchodzącej reedycji, każe z wydań będzie dostępne wyłącznie w formacie winylowym (w wersji czarnej oraz limitowanej). 

"Jestem podekscytowany mogąc ogłosić pnowne wydanie naszych pierwszych czterech abumów na płytach winylowych", komentuje Paul Ryan. "To pierwszy raz kiedy 'Origin' i 'Informis Infinitas Inhumanitas' ukazją w tym formacie. "Echoes Of Decimation" i "Antithesis" również będą ponownie wytłoczone, dla tych którym nie udało się zdobyć egzemplarza przy okazji orygnialnego wydania".  

ORIGIN powstał dokładnie 4 lipca, 1997 w Topeka, Kansas. Jego założycielami byli wokalista i gitarzysta Ryan oraz niegrający już Jeremy Turner. Dołączył do nich basista Clint Appelhanz, wokalista Mark Manning i perkusista George Fluke. Wspólnie nagrali i sfinansowali wydanie swojej pierwszej epki, "A Coming Into Existence", która ukazała się rok później. Odzew na ich zaciekły, bezkompromiowy i misternie skomponowany death metal był na tyle poztywny, że zapewnił im grę podczas trasy Death Across America z 1998, na której zagrali także Nile, Gorguts i Opressor. Niedługo później Fluke wypadł z zespołu; jego miejsce zajął perkusista John Longstreth (ex-Angel Corpse). Appelhanz również nie ostał się w zespole. Zamiast niego dołączył Doug Williams, były członek Cephalic Carnage. Tymi którzy pierwsi rozpoznali drzemiący w ORIGIN potencjał była firma Relapse Records, za sprawą której ukazały się wspomiane na wstępie, pierwsze cztery albumy grupy.  

Z historycznego punktu widzenia, tak o poszególnych albumach wypowiada się zespół:

1. "Origin"
"Byliśmy stanie w końcu wyrwać się poza granicę Kansas, grając trasę po całych Stanach Zjednoczonych i zyskując reputację jako kapela grająca na żywo. Powoli odseparowywaliśmy się naszych wcześniejszych dokonań, a wraz z tym zmieniało się nasze brzmienie, również za sprawą Jamesa Lee (wokal), który dołączył w drugiej połowie naszych wsytępów poświęconych debiutowi".    

2. "Informis Infinitas Inhumanitas"
"Ten album jest szczególny, bo Origin ponownie zmienił swoje brzmienie (m.in perkusja uzyskała brzmienie staccato), a zespół wprowadzał coraz odwżniejsze struktury w swoje utwory. Mike Flores (bass) i James zaczęli grać trasy z Origin podczas prac nad tym albumem. Uczyliśmy się tego kim jesteśmy jako zespół i tworzyliśmy nowy styl z nowymi członkami".

3. "Echoes of Decimation"
"Niestety mieliśmy wtedy więcej zmian składu niż byśmy chcieli, ale za to dodaliśmy nowe brzmienie gitar kiedy Clinton Appelhanz ponownie dołączył do zespołu (we wcześniejszych latach był naszym basistą). Zaczęliśmy stosować arpeggia i bardziej bezpośrednią perkusję. James King był wtedy perkusistą. Wytworzyły się z tego jedne z najbardziej narowistych brzmień w death metalu, przynajmniej w tatmtym czasie".  

4. "Antithesis"
"To pierwszy album Origin w którym starzy członkowie powrócili by nagrać nowy album. Było to druga szansa nagrania najbardziej dewastującej muzyki na jaką było nas wtedy stać. Bazowaliśmy na tym czego udało nam się nauczyć w przeszłości i staraliśmy się przesunąć limity tego co potrafiliśmy dokonać na instrumentach przez zwiększenie tempa i bardziej dymaniczne struktury".  

Po Relapse, zespół związał się z Nuclear Blast, a w 2011 ukazał się album "Entity". Został nagrany jako trio i wskoczył po raz pierwszy w karierze ORIGIN na listy Billboard; natomiast Ryan znalazł się na liście 25 najlepszych gitarzystów metalowych, stworzonej przez popularny serwis Metal Sucks. Trzyosobowa formuła jednak nie do końca odpowiadała zespołowi. Kolejny album został nagrany z pełnoprawnym wokalistą - do składu dołączył były członek Skinless, Jason Keyser. W międzyczasie ORIGIN związał się z Agonia Records. Nakładem tej ostatniej firmy, a także Nuclear Blast, ukazał się album "Omnipresent" w 2014. Natychmiast po wydaniu zespół wystąpił na trasach Summer Slaughter 2014 oraz All Things Dead. W nagrodę za ciężką pracę, album znalazł się na #10 miejscu notowania Billboard Heatseekers, co stanowiło najlepszy wynik do tej pory. ORIGIN nie kazał na siebie długo czekać i w 2017 wydał "Unparalleled Universe", ponownie nakładem Agonia Records i Nuclear Blast. Podczas gdy nadal był to najbardziej techniczny death metal jaki istnieje, ORIGIN wraz nową płytą wproadził kilka nowych elementów, a utwory takie jak "Invariance Under Transformation" oraz "Accident and Error" wprowadził na stałe do repertuaru utworów wykonywanych na żywo. Zgodnie z oczekiwaniami, krążek porozpychał się na listach Billboard, zajmując miejsca #3 (Top New Artist oraz Heatseeker Chart), #8 (Current Hard Music Albums), #35 (Current Rock Albums) i #108 (Top Current Albums). Warto wspomnieć, że najnowsze wydanie grupy, "Abiogenesis - A Coming Into Existence" (wydane w maju nakładem Agonia Records), pomimo iż było w całości poświęcone historii grupy, również wskoczyło na notowanie Billboard. Przez lata ORIGIN urósł i nabrał tempa. Od czasu skromnych początków w Kansas, stał się  jednym z najwięszkych i najważniejszych przedstawicieli technicznego death metalu. 
 
Na temat przyszłości, ORIGIN mówi tak: "Będziemy wykonywać utwory z naszych pierwszych czterech albumów na żywo, podczas nadchodzącej trasy z Cryptopsy po Ameryce Południowej. Z Cryptopsy znamy się od późnych lat 90-tych, więc wspaniale będzie po raz pierwszy wspólnie wystąpić w tej części świata. Więcej ogłoszeń niebawem".   
 
DOSTĘPNE FORMATY:
Origin (2000) - czarny i czerwony winyl
Informis Infinitas Inhumanitas (2002) - czarny i serberny winyl
Echoes of Decimation (2005) - czarny i niebiski winyl
Antithesis (2008) - czarny i mleczny/transparentny winyl

ORIGIN TO: 
Paul Ryan (gitara/wokal)
John Longstreth (perkusja)
Mike Flores (bass/wokal)
Jason Keyser (wokal)

ORIGIN, DYSKOGRAFIA:
A Coming into Existence (1998)
Origin (2000)
Informis Infinitas Inhumanitas (2002)
Echoes of Decimation (2005)
Antithesis (2008)
Entity (2011)
Omnipresent (2014)
Unparalleled Universe (2017)
Abiogenesis - A Coming into Existence (2019)
 

Agonia Records:
Website: http://agoniarecords.com
Webshop: http://tinyurl.com/agoniashop
Facebook: https://facebook.com/agoniarecords
Twitter: https://twitter.com/agoniarecords
SoundCloud: https://soundcloud.com/agoniarecords
Bandcamp: https://agoniarecords.bandcamp.com
Instagram: https://instagram.com/agoniarecordsofficial
YouTube: http://youtube.com/AgoniaRec