Baner
Aktualności
21.05.2021 HAIL SPIRIT NOIR: NOWY ALBUM 'MANNEQUINS'

Grecka formacja HAIL SPIRIT NOIR powróci z nową płytą zatytułowaną "Mannequins". Album ukaże się 10 września nakładem Agonia Records.

"Mannequins" będzie piątym albumem w karierze zespołu, który do tej pory dał się poznać przede wszystkim jako twórca muzyki z pogranicza progresywnego metalu i rocka, eksperymentalnego black metalu oraz szeroko pojętej muzyki psychodelicznej. Nowa płyta stanowi niemały zwrot na tle dotychczasowej dyskografii grupy, nawet biorąc pod uwagę jej wielowymiarowy charakter. "Mannequins" to album z gatunku synthwave i sci-fi pop, z elementami muzyki disco, całkowicie pobawiony metalowej czy rockowej instrumentacji. Tym samym wpisuje się w zupełnie nowy nurt muzyczny, do którego należą takie grupy jak Carpenter Brut, Perturbator, Gost czy Dance With The Dead.

W ujęciu HAIL SPIRIT NOIR, "Mannequins" może być postrzegany jako soundtrack do filmu grozy z lat 80-tych. Tym bardziej, iż jest to album koncepcyjny, powstały na podstawie historii opracowanej przez Theoharisa i Harisa (członków HAIL SPIRIT NOIR). Więcej informacji na temat płyty dostarcza Haris (syntezatory): "Ten album dopełnia powrót grupy do lat 80-tych. Pomimo użycia wielu syntezatorów i technik produkcyjnych z tamtych lat, to nadal nowoczesny album. Nagraliśmy wiele nowej muzyki, ale na potrzeby albumu zremiksowaliśmy też kilka starszych pomysłów. Pomimo tego, jak odmiennie brzmi ta płyta, wierzymy, że udało się jej uchwycić esencję HSN". Zapytany o przyszłość grupy, Haris odparł: "Album Mannequins został nagrany w celu uczczenia dziesięciolecia istnienia zespołu. Nie traktujemy synthwave / scf-fi pop jako nowego, permanentnego kierunku grupy. To wyjątkowa, a jednocześnie jednorazowa płyta, którą zawsze chcieliśmy nagrać".

Album "Mannequins" został nagrany w trzyosobowym składzie: Haris i Sakis na syntezatorach oraz Cons Marg za mikrofonem. Miksami i masteringiem zajął się Dimitris Douvars. Fesq.project przygotował okładkę, a Nikos Tsiolis layout. Zespół nagrał wideo do tytułowego utworu z płyty.

Utwory:
1. 12-31-1985: Night Shift
2. Against Your Will, My Blade
3. Mannequins
4. 12-31-1985: Night Shift II
5. The Monsters Came From the Sky
6. Visitors of Horror
7. Enter Disco Inferno
8. Mannequins II
9. Alien Cell Charging
10. On the Loose Again
11. Ending Crashers
12. Ending Crashers II
13. Crossroads (Digi CD bonus)

Formaty:
- Digipak CD
- Picturedisc (250 sztuk)
- Color in color LP (250 sztuk)
- Czysty LP ze spaltterem (200 sztuk)
- Niebieski LP (200 sztuk)
- Neon magneta / luminescencyjny LP (100 sztuk)
- T-shirt
- Bluza z zamkiem.
- Pliki cyfrowe.

Skład:
Haris - syntezatory
Sakis Bandis - syntezatory
Cons Marg - wokal