Baner
Aktualności
20.12.2022 HIEMS W AGONIA RECORDS

Agonia Records ma przyjemność powitać jednoosobowy, awangardowy, black metalowy projekt HIEMS w gronie wydawanych artystów. Zespół tworzy autor tekstów i multiinstrumentalista Alessandro „Algol” Comerio pochodzący z Piemontu we Włoszech. HIEMS zakończył pracę nad trzecim albumem studyjnym (pierwszym od 2009). Jego data wydania oraz tytuł zostaną ujawnione niebawem.

Agonia Records jest trzecią wytwórnią HIEMS, którego kariera trwa od ponad 25 lat i rozpoczęła się w 1996. Debiutancki album „Cold Void Journey” został wydany w 2005 przez Iso666 Productions. Płytę cechowało klasyczne podejście do black metalu, wypełnione blastbeatami i przesterami, połączone z industrialnym ambientem. Drugi i ostatni album - „Worship or Die” z 2009 - ukazał się nakładem amerykańskiej oficyny Moribund Records. Album porzucił kanoniczny black metal, wprowadzając rockowe elementy i stawiając na bardziej skupione, ciężkie brzmienie. Trzecie wcielenie HIEMS ujawni się w 2023.

„Jestem absolutnie podekscytowany możliwością połączenia sił z Agonia Records przy kolejnym albumie Hiems” – komentuje Comerio. „Włożyłem bardzo dużo wysiłku w stworzenie kwintesencji mojej ponad 25-letniej kariery muzycznej, i nie mógłbym wyobrazić sobie lepszego wydawcy dla tego potwora”.

Więcej wiadomości na temat HIEMS pojawi się wkrótce.

HIEMS: Facebook, Instagram.