Baner
Aktualności
18.10.2023 ABIGAIL WILLIAMS NAGRYWA NOWY ALBUM

Amerykańska formacja black metalowa ABIGAIL WILLIAMS wróciła do studia w celu ukończenia nagrań nowego albumu. Jego wydanie jest planowane na 2024 nakładem Agonia Records.

"Po dwóch długich latach w końcu wróciliśmy do studia, aby ulepszyć i ukończyć nasz nadchodzący album," komentuje Ken Sorceron, założyciel ABIGAIL WILLIAMS. "Nasza ścieżka była pełna wzlotów i upadków, jednak nasza determinacja nigdy nie osłabła. Liczymy, że album ukaże się na wiosnę lub wraz z początkiem lata. Tworzenie wartościowej muzyki wymaga cierpliwości i skrupulatnego podejścia. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby ten album dorównał wyjątkowości 'Walk Beyond The Dark'. Jesteśmy bardzo wdzięczni za Wasze niezachwiane wsparcie i gwarantujemy, że warto było czekać. Więcej informacji niebawem."

ABIGAIL WILLIAMS występuje jako kwartet, w skład którego wchodzą Ken Sorceron (ex-Aborted, ex-The Faceless, Vale Of Pnath) na wokalu i gitarze, Vance Valenzuela (Vale Of Pnath) na gitarze, John Porada (ex-Nachtmystium, ex-Wolvhammer) na basie i Gabe Seeber (Decrepit Birth) na perkusji. Zespół wykonuje black metal z elementami death metalu oraz metalu symfonicznego.

ABIGAIL WILLIAMS powstał w 2004 i zadebiutował albumem "In the Shadow of a Thousand Suns" (2008) wydanym przez wytwórnię Cadlelight Records, z którą związany był przez większość swojej kariery (z wyłączeniem "Walk Beyond the Dark" z 2019, który ukazał się sumptem Blood Music). Ich wczesny styl obejmował symfoniczny black metal, który wraz z albumem "In the Absence of Light" (2010) przeszedł w bardziej tradycyjny black metal. Przełomem okazał się album "Becoming" (2012), który uwolnił prawdziwy potencjał grupy i położył podwaliny pod przyszłe brzmienie, wykorzystujące klimatyczne klawisze, melodyjne riffy, czyste gitary oraz blasty. Na "The Accuser" (2015), jak i ostatnim albumie, "Walk Beyond the Dark", ABIGAIL WILLIAMS znacząco ewoluował i poszerzył swoje perspektywy, uwydatniając swoją zdolność do tworzenia mrocznej, intensywnej i zabarwionej emocjonalnie muzyki.

W 2022 ABIGAIL WILLIAMS wystąpił w ramach północnoamerykańskiej trasy Devastation of the Nation, otwierając koncerty dla Rotting Christ i Borkanagar.

Nazwa zespołu została zaczerpnięta od imienia od dziewczyny, której fałszywe oskarżenia zainicjowały proces czarownic z Salem w 1692. Logo zespołu opracował Christophe Szpajdel (Emperor, Moonspell, Borknagar).

Skład:
Ken Sorceron - wokal, gitara
Vance Valenzuela - gitara
John Porada - bass
Gabe Seeber - perkusja

ABIGAIL WILLIAMS: Facebook, Instagram.