Baner
Aktualności
04.11.2021 CENTINEX: SZCZEGÓŁY NOWEJ EPKI

Szwedzcy klasyczni death metalowcy CENTINEX ujawnili okładkę i listę utworów "The Pestilence". Nowa epka ukaże się 1 kwietnia nakładem Agonia Records.

"The Pestilence" zaoferuje pięć nowych utworów, stanowiących pomost między ostatnim albumem grupy, "Death in Pieces", a nadchodzącymi wydawnictwami. Styl CENTINEX łączy podobieństwa z Demonical, jest jednak mniej melodyjny, surowszy i nastawiony na przewodnią rolę riffów. Obydwa zespoły scala postać basisty, Martina Schulman'a - założyciela i głównego autora piosenek - który tak wypowiada się o epce:

"Nasz najnowszy mini album - tak, wolimy używać określenia mini album niż epka, tak jak robił to każdy w latach 80-tych -  reprezentuje obecny kierunek zespołu i może być postrzegany jako początek czegoś nowego. Inspiracje napłynęły do nas przede wszystkim z klasycznej sceny thrash metalowej, głównie tej niemieckiej; choć materiał ten zbliża nas w jakimś stopniu do własnych korzeni i wczesnych dokonań Centinex. Sposób nagrania 'The Pestilence' zdaję się to dodatkowo potwierdzać. Postawiliśmy na old-school i organiczne brzmienie, pełne oddechu, tak różne od współczesnych technik nagrywania. Nawet szata graficzna zbliża nas do tamtych dni, kiedy muzyka była w centrum uwagi, a cała otoczka wyłącznie dodatkiem, bez wpływu na odbiór całości. Ten mini album stanowi nowy kierunek, który w przyszłości będziemy dalej eksplorować. Będziemy grzebać w przeszłości i szperać w historii ekstremalnej muzyki, ponieważ wydają się nam bliższe, niż to co niesie ze sobą współczesny nurt metalu."

Nagrania, miksy i mastering "The Pestilence" odbyły się Sellnoise Studios w Szwecji pod okiem Jonasa Arnberg'a. Zdjęcie, który znajduje się na okładce zostało zrobione przez Susan Wicher. Szatę graficzną przygotował Dwi Nugraha.

Utwory:
1. Armageddon
2. Evil is evil
3. Tremble in fear
4. Torture
5. Afraid of the light (CD bonus)

Formaty:
- MCD
- Tape
- Black MLP
- Green MLP
- German Pilsner MLP
- Picture MLP

Ubrania:
- T-shirt

Skład:
Henka Andersson - wokal
Jorgen Kristensen - gitara i wokal
Martin Schulman - bass
Florian Rehn - perkusja

Przedsprzedaż:
https://www.centinex.se