Baner
Aktualności
14.06.2022 AENAON: NOWY UTWÓR I SZCZEGÓŁY ALBUMU

Grecki progresywny/eksperymentalny zespół black metalowy AENAON wyda nową płytę "Mnemosyne" 7 października nakładem Agonia Records. Zapowiedzią albumu jest utwór "Synastry of Heartbeats", dostępny jako wideo z tekstem.

"Od naszego ostatniego albumu minęło sześć lat i jesteśmy podekscytowani, że możemy w końcu podzielić się naszym najmroczniejszym dokonaniem” – komentuje AENAON. „Jak zawsze milczeliśmy, ale byliśmy twórczo niespokojni, dążąc do ponadczasowej kreacji. Mnemosyne to album o estetyce noir i skrajnej emocjonalności. Tytuł wywodzi się od greckiej bogini pamięci i rzeki pamięci".

Zapowiadany jako "wielowarstwowy" black metal, "Mnemosyne" zaoferuje dziewięć nowych utworów, nagranych, zmiksowanych i zmasterowanych przez gitarzystę/basistę Achilleasa C. (Varathron, Katavasia) w Suncord Audiolab w Ioannina w Grecji. Obraz zdobiący okładkę stworzył Ben Howe, a Ra.design przygotował layout.

Oprócz Achilleasa C. skład tworzą perkusista Haris (Varathron), wokalista Astrous (Katavasia) i saksofonista Orestis Zyrinis. Frédéric Gervais (Orakle, Cor Serpentii) wystąpił gościnnie na wokalach w utworach "Synastry of Heartbeats", "Trauma Cultura" i "Mantledeath"

Nazwa AENAON oznacza po grecku „wieczny”. Historia zespołu sięga 2006 roku i obejmuje (oprócz kilku mniejszych wydawnictw) trzy albumy studyjne: "Cendres et Sang" (2011), "Extance" (2014) i "Hypnosophy" (2016).

Utwory:
1. Psyche
2. Cartesian Eye
3. Synastry of Heartbeats
4. Pleiades
5. Trauma Cultura
6. Clark Nova
7. Hysteria
8. Mantledeath
9. Doppelgänger
10. Grand Narcotic Reharvest (Slipcase CD Bonus)

Formaty:
- Jewelcase CD
- Limitowany slipcase CD
- Czarny LP
- Limitowane kolorowe płyty LP
- Pliki cyfrowe

Skład:
Astrous - wokal
Achilleas C. - gitara, bass
Orestis Zyrinis - saksofon
Haris - perkusja

Przedsprzedaż wystartuje 30 czerwca:
http://aenaon-mnemosyne.com/

Facebook:
https://www.facebook.com/aenaonofficial

Wideo z tekstem:
https://youtu.be/fz7mTJyDClI