Baner
Azarath

W 2017, po ośmiu latach rozłąki, pomorska death/black metalowa formacja AZARATH podpisała nową umowę wydawniczą z Agonia Records. Do tej pory sumptem wydawnictwa ukazał się jeden krążek zespołu - wydany w 2009 roku "Praise The Beast". Sytuacja ta ulegnie zmianie już w kwietniu, gdy do sprzedaży trafi nowy album, następca "Blasphemers' Maledictions", który ukazał się sześć lat temu.

Death metal AZARATH urósł do rangi czarciej nazwy formacji, co podkreślił serwis  Blabbermouth.com, określając jej muzykę jako "demoniczne połączenie Krisiun i Behemoth, z odcieniami Immolation". Pomorzanie w istocie mają wiele wspólnego ze wspomnianymi gigantami gatunku - zaczynając od pałkera  Behemoth, Inferno, poprzez intensywność numerów, kończąc na doświadczeniu i profesjonalizmie członków. Ich dokonania stopniowo odciskają na gatunku swoje własne piętno, prezentując doszlifowany, organiczny death metal, odziany w black metalowe szaty.

Powstała niemal dwadzieścia lat temu formacja zrzesza obecnie Inferno (Behemoth) na perkusji, Barta (Armageddon, Damnation) na gitarach, Necrosodom (Anima Damnata, Deus Mortem, ex-Infernal War) na wokalu i gitarach, oraz Peter'a (ex-Lost Soul) na basie.

Już pierwsze albumy formacji okazały się kluczem do polskiego podziemia. "Demon Seed" (2001) oraz jego następca "Infernal Blasting" (2003) ugruntowały pozycję AZARATH jako jednego z najciekawszych przedstawicieli gatunku. Przypieczętowała ją trasa u boku Vader, oraz liczne mniejsze koncerty, które przeszły z hukiem po kraju.

W 2006 ukazał się trzeci longpay, "Diabolic Impious Evil". Nastąpiły po nim trasy "Blitzkrieg IV" i "Legions of Death Attack". AZARATH ponownie wystąpił w towarzystwie Vader. Przez scenę przewnięły się również Trauma, Stillborn i Deception, a sam AZARATH nabierał rozpędu.

Przełomowym okazał się rok 2009. Maj przyniósł ze sobą czawrtą płytę, "Praise the Beast", a grupa zaczęła powiększać swoje zagraniczne grono fanów występami na Inferno Festival (Norwegia), Devilstone Fest (Litwa) oraz Party.San Metal Open Air (Niemcy). W październiku, pomorska horda weszła w skład  "Nowej Ewangeli" - polskiej trasy, której prym wiódł Behemoth.

Singiel "Holy Possession" wraz piątym krążkiem "Blasphemers' Maledictions" zawitały w 2011 roku. Krążek, który można uznać za najbardziej wyrafinowany i bluźnierczy w karierze zespołu, znalazł swoich odbiorców na scenie u boku Bulldozer, Witchmaster i Deus Mortem, a także podczas europejskich festiwali, w tym Hatefest, na którym AZARATH wystąpił u boku Triptykon, Marduk i Kataklysm.

Skład:
Inferno - drums
Bart - guitars
Necrosodom - vocals/guitars
Peter - bassNadchodzące wydania
#ARcd223#ARcd222#ARep025#ARcd212LTD#ARcd219
Najbliższe koncerty
DERANGED
20.11.2020
Sofia @ GRINDHOUSE SKATEBOARD CLUB, BGR

DERANGED
21.11.2020
Athens @ BRUTALITY OVER SANITY FESTIVAL, GRC

AZARATH
12.12.2020
Progresja @ Warszawa, PL