Baner
Nadchodzące wydania
ARWS_P_LOP_CD_Jewel.jpgPestilence - Levels of Perception

Dostępne formaty / przedsprzedaż:

Holenderska legenda death metalu PESTILENCE nagrała na nowo dwanaście najbardziej charakterystycznych utworów ze swojej 38-letniej kariery, które złożą się na album "Levels of Perception".

Patrick Mameli - którego charakterystyczny wokal, gitara i kompozycje stanowią znak rozpoznawczy PESTILENCE - uważa "Levels of Perception" za świadectwo wkładu zespółu w progresję muzyki death metlowej. "Zawsze chciałem nagrać album z najlepszymi utworami, ponieważ oznaczałoby to, że osiągnąłem coś w przeszłości; coś, co nadal ma swoją wartość," komentuje Mameli. "Móc wybierać spośród piosenek, które skomponowałem w odległej przeszłości i przenosić je do teraźniejszości, przy udziale Michiela van der Plichta (perkusja), Rutgera van Noordenburga (gitara) i Joosta van der Graaf (bass) - uważam to za wielką wartość i niesamowite doświadczenie."

Ponowne nagranie utworów tchnęło w nie nowe życie. Po części za sprawą odświeżonego składu, ale także dzięki wprowadzeniu subtelnych zmian, które odzwierciedlają doświadczenie i refleksje, jakich z biegiem lat nabył Mameli. Wyróżnia to "Levels of Perception" na tle tanich, pozbawionych wyobraźni kompilacji oraz ujednolica brzmienie płyty - tak jak przystało na długogrający album. "Tytuł wydania to Levels of Perception. Dlaczego? Ponieważ to właśnie spotkało te utwory," wyjaśnia Mameli. "Udział innych muzyków niż Ci, którzy pierwotnie brali udział w nagraniach; muzyków z własnymi poglądami, odmiennymi zdolnościami i swoją własną interpretacją. To stawie je w nowym świetle. Powracamy z nowymi poziomami percepcji."

Perkusję do "Levels of Perception" nagranał Michiel van der Plicht w 2021 podczas transmisji na żywo z T Paard (Haga, Holandia). "Te ścieżki brzmiały tak niesamowicie, że po prostu musieliśmy je wykorzystać,” komentuje Mameli. Gitarę, bass i wokal nagrano we własnym studiu van der Plichta, On Duty (Mijdrecht, Holandia). Za konsolą zasiadł Reaper. Za miks i master odpowiada van der Plicht. "Po nagraniu Exitivm zacząłem zdawać sobie sprawę, że kiedy możesz samodzielnie projektować, miksować i masterować, kontrola nad twoim produktem jest znacznie większa, dzięki uczciwości i pasji do własnych kompozycji. To o wiele lepsze niż zatrudnianie inżyniera dźwięku, który nie ma wyczucia twojej muzyki,” podsumowuje frontman PESTILENCE. Autorem okładki "Levels of Perception" jest Peter Suchy.

Utwory:
01. Horror Detox (Re-recording) 
02. Mvlti Dimensional (Re-recording)
03. Mobvs Propagationem (Re-recording)
04. Sinister (Re-recording)
05. Dehydrated (Re-recording)
06. Dominatvi Svbmissa (Re-recording)
07. Land of Tears (Re-recording)
08. Necromorph (Re-recording)
09. Deificvs (Re-recording)
10. Twisted Truth (Re-recording)
11. Sempiternvs (Re-recording)
12. Ovt of the Body (Re-recording)