Baner
Nadchodzące wydania
ARWS_FT_N_CD_Jewel.jpgForgotten Tomb - Nightfloating

Dostępne formaty / przedsprzedaż:

"Nightfloating" to następca "Nihilistic Estrangement" z 2020, który doskonale odzwierciedla aktualny nurt zespołu, ukierunkowany na reinterpretację jego osobowości zakorzenionej głęboko w depresyjnym black metalu; gatunku, który FORGOTTEN TOMB pomógł zdefiniować swoimi pierwszymi trzema albumami. 25-letnie doświadczenie wylewa się na nową płytę Włochów, która łączy przeszłość z teraźniejszością, eksplorując mroczne zakamarki duszy i różne odcienie szarości. "Nightfloating" rozpoczyna się od klimatycznych kompozycji, takich jak tytułowy utwór, lub porywający "This Sickness Withered My Heart", przechodząc do zawiłych i wstrząsających "A Chill That You Can't Taint" i "Unsafe Spaces"; album wieńczy zaskakujący "Drifting" - z elementami dungeon-synth - oraz 10-minutowy, epicki "A Despicable Gift". Całość tworzy bezkompromisowy, odświeżający album, po raz kolejny wyróżniający się na tle tych wszystkich zespołów, które poszły w ślady Włochów. Od pierwszej do ostatniej nuty, "Nightfloating" brzmi niewątpliwie jak FORGOTTEN TOMB.


Okładka albumu narysował grecki artysta Sattę La Main Verte, doskonale uzupełniając nastrój płyty i jej liryczne motywy, od bardziej introspektywnych po kompletną mizantropię i agresję.

"Jesteśmy dumni z nowej płyty, włożyliśmy w nią mnóstwo pracy, a fakt, że zostanie wydana podczas 25-lecia zespołu, czyni ją jeszcze bardziej wyjątkową," komentuje FORGOTTEN TOMB. "Ten album to czysty Forgotten Tomb, ale jednocześnie prezentuje świeże podejście do naszego stylu. W utworach jest wiele szczegółów do odkrycia, więc czekamy ze zniecierpliwieniem na wydanie."

Album został nagrany w Elfo Studio we Włoszech w okresie od sierpnia 2023 do stycznia 2024. Wyprodukował go Daniele Mandelli i FORGOTTEN TOMB. Za zmiksowanie albumu odpowiada Daniele Mandelli, Ferdinando Marchisio i Alessandro Comerio. Davide Tavecchia zmasterował album w Twilight Studio w lutym 2024.

Utwory:
1. Nightfloating
2. A Chill That You Can't Taint
3. This Sickness Withered My Heart
4. Unsafe Spaces
5. Drifting
6. A Despicable Gift