Baner
Mr Death

MR DEATH to projekt założony w 2007 roku. Jego członkowie od wielu lat udzialali się w różnych zespołach: członków z nich tworzyło m.in. legendarną formację Treblinka (później Tiamat), czy Expulsion. Muzyka MR DEATH jest szorstka, bezkompromisowa i brutalna. To death metal w starym stylu, zagrany zgodnie z osobistymi zaptarywaniami muzyków.

Założycielami formacji są Jörgen i Alex. Z czasem dołączył do nich Jonas, a zespół powoli zaczął nabierać właściwych kształtów. W kwietniu tego samego roku został zaproszony w szeregi kapeli Jocke. Latem 2007 MR DEATH zaczął pracować nad pierwszymi utworami i w tym samym roku odbyły się pierwsze koncerty. Kilka miesięcy później zostało nagrane debiutanckie demo "Unearthing" w klasycznym dla gatunku studiu Sunlight, będoącym właścicielem Tomas'a Skogsberg'a.

W Październiku 2008 roku zespół podpisał umowę z Agonia Records. Do tej pory ukazały się: demo "Unearthing" na siedmiocalówce, album "Detached From Life" (2009), MCD "Death Suits You" (2010) oraz album "Descending Through Ashes" (2011).