Baner
baner
Wydawnictwa: Usurpress - The Regal Tribe
UsurpressArtysta: Usurpress
Tytuł: The Regal Tribe
Numer katalogowy: ARcd147
Format: digipack CD
Gatunek: Death Metal
Kraj: Sweden
Data wydania: 2016
Dostepność: Zamów tutaj


Wydanie w digipaku limitowanym do pierwszego tłoczenia.

Szwedzki kwartet USURPRESS wykonujący death metal z naleciałościami doom, crust oraz prog, wyda swój trzeci album "The Regal Tribe" 23 września nakładem Agonia Records. Za jego produkcje odpowiada Lawrence Mackrory (F.K.Ü., Darkane). Okładkę przygotował holenderski artysta Marald van Haasteren (Bolt Thrower, High On Fire, Baroness, Kylesa), który otrzymał wolną rękę w kwestii wizualnej interpretacji tekstów jakie znalazły się na albumie.

"The Regal Tribe" jest nastęcą płyty "Ordained" z 2014, która zainicjowała odejście zepsołu od wytyczonej poprzednimi nagraniami deathcrustowej ścieżki, w stronę większej swobody twórczej. W trakcie nagrań nowego albumu formacja była trapiona problemami zdrowotnymi członków najbliższych rodzin muzyków, a w tym kłopotami Stafana Pettersson'a (wokal/teksty), który zmaga się z nowotwórem szpiku kostnego. "The Regal Tribe" jest odzwierciedleniem walki z przeciwnościami losu. Odbiły się one zaróno na warsztwie muzycznej jak i tekstach, które mają refleksyjny charakter. Album jest cięższy, mroczniejszy i bardziej zróżnicoway niż dotychczasowy dorobek Szwedów, stanowiąc jednoczśnie najambitniejszy punkt w ich dyskografii.   

Stefan Pettersson: "Nagrywając nowy album zrezygnowaliśmy z dotychczasowego sposobu pisania utworów i aranżacji. The Regal Tribe został skomponowany krok po kroku, tak aby uniknąć monotonii i powtórzeń. Dzięki temu krążek ma więcej mocy. Nagraliśmy album, który zawsze chcieliśmy nagrać". 

USURPRESS powstał w Szwecji w 2010 roku. W jego skład wchodzą Steffe Pettersson (wokal), Påhl Sundström (gitary), Calle Lönnberg (perkusja) oraz Daniel Ekeroth (bass), który jest autorem kilku książek o tematyce death metalowej. Celem formacji jest łączenie agresywności death metalu z punkową zaciekłością. Członkowie USURPRESS posiadają różnorodne zaplecze muzyczne oraz doświadczenie wyniesione z innych projektów (m.in. Tyrant, Third Storm, Dellamorte). Łączy ich pasja komponowania wszelkich form mrocznej i agresywnej muzyki.

"The Regal Tribe" jest ostatnim albumem z Calle Lönnberg'iem na perkusji. Zastąpił go były parker Dark Funeral, Mathias "Matte" Modin (również Firespawn, ex-Defleshed).

Skład:
Stefan Pettersson – wokal
Påhl Sundström – gitary
Daniel Ekeroth – bass
Calle Lönnberg – perkusja

Utwory:
I: Beneath the Starless Skies
II: The One They Call the Usurpress
III: Across the Dying Plains
IV: The Mortal Tribes
V: The Halls of Extinction
VI: Throwing the Gift Away
VII: Behold the Forsaken
VIII: On a Bed of Straw
IX: The Sin that Is Mine
X: In the Shadow of the New GodNadchodzące wydania
#ARcd197#ARcd200
Najbliższe koncerty
DERANGED
03.07.2019
Trutnov @ Obscene Extreme Festival, CZ

OCTOBER TIDE
05.07.2019
Explosive Stage @ Exit Festival, SRB

BEHEADED
06.07.2019
Bäckerberg in Scharnstein @ Sick Midsummer Festival, AT

OCTOBER TIDE
06.07.2019
Borlänge @ Peace & Love Festival, SWE

LUCIFER'S CHILD
11.07.2019
Torgau @ In Flammen Open Air, GER

ORIGIN
12.07.2019
Armstrong, BC Armstrong Metalfest

OCTOBER TIDE
19.07.2019
Gävle @ Gefle Metal Festival, SWE

HOUR OF PENANCE
21.07.2019
Tolmin @ Metaldays Festival, SI

OCTOBER TIDE
21.07.2019
Tolmin @ Metaldays Festival, SI

VARATHRON
26.07.2019
Circo Volador @ CDMX, MEX