Baner
baner
Wydawnictwa: Varathron - Glorification Under The Latin Moon
VarathronArtysta: Varathron
Tytuł: Glorification Under The Latin Moon
Numer katalogowy: ARlp194_V3
Format: 12 gatefold DLP (red)
Gatunek: Black Metal
Kraj: Greece
Data wydania: 2020


Limitowany do 105 ręcznie numerowanych egzemplarzy podwójny czerwony winyl (jeden transparentny z czerwonymi plamami, drugi czerwony transparentny zadymiony) z plakatem formaty A2 w ciężkim gatefoldzie, naszywką na plecy i z kodem do pobrania albumu w wersji cyfrowej.

Materiał który znalazł się na albumie stanowi zapis koncertu, który odbył się w ramach jubileuszowej trasy 30 Years Of Darkness Tour 4 sierpnia 2019 w Sao Paulo (Brazylia). Na setliście znalazły się zarówno kompozycje pochodzące ze starszych albumów, sięgające 1988, jaki i z ostatniego albumu Patriarchs Of Evil, który ukazał się w 2018; kultowy album His Majesty At The Swamp z 1993 został zgrany w całości.

Aotorem okładki jest Juanjo Castellano. Achilleas Kalantzis zmiksował i zmasterował album w Suncord Audiolab.

VARATHRON
powstał w 1988 i jest uznawany za jednego z prekursorów hellenistycznego odłamu black metalu, obok takich grup jak Rotting Christ czy Necromantia. Jego współzałożycielem, wokalistą i obecnie jedynym oryginalnym członkiem jest Stefan Necroabyssious. Od czasu ukazania się albumu Crowsreign (2004) zespół regularnie wydaje nowe płyty. Wspomniany album zaprezentował nowy skład formacji - do Stefana dołączyli Haris (perkusja) i Achilleas C. (gitary), a niedługo później Sotiris (gitary) i Stratos (bass). W takim zestawieniu zespół funkcjonuje po dziś dzień. 

Utwory:
01. Cultum Deus Aeternum (?ntro)
02. Ouroboros Dweller
03. Cassiopeias Ode
04. Tenebrous
05. Saturnian Sect
06. His Majesty a the Swamp
07. Son of the Moon
08. Unholy Funeral
09. Nightly Kingdoms
10. Lustful Father
11. Flowers of My Youth
12. The River of my Souls
13. The Tressrising Of Nyarlathotep
14. Genesis of Apocryphal Desire
15. Sic Transit Gloria Mundi (Outro)