Baner
baner
Wydawnictwa: In Mourning - Afterglow
In MourningArtysta: In Mourning
Tytuł: Afterglow
Numer katalogowy: ARlp192_RP
Format: 12" gatefold DLP (colored)
Gatunek: Melodic Death / Doom Metal
Kraj: Sweden
Data wydania: 2022 re-press


Przedsprzedaż. Ten artykuł będzie dostępny od 9. września 2022.

Limitowany do 200 ręcznie numerowanych egzemplarzy podwójny transparentny winyl z pomarańczowym kolorem w środku. Wydanie z kodem do pobrania albumu w wersji cyfrowej.

Album ukazał się pierwotnie w Maju 2016 roku nakładem Agonia Records. Autorem okładki jest Kristian W?hlin (Bathory, Tiamat, Amorphis, Dark Tranquillity). Obecne wydanie, to drugie tłoczenie wyprzedanego winyla.

Na płycie znajdzie się siedem nowych kompozycji, o których w następujących słowach wypowiada się zespół: "Afterglow rozpoczyna się tam, gdzie zakończył się nasz ostatni album, The Weight Of Oceans (2012). Jest nieco bardziej złożony od naszych wcześniejszych płyt, różni się też brzmieniem - jest ono żywsze, staraliśmy się go nie ograniczać w studiu. Nadal występują w nim elementy charakterystyczne dla In Mourning, wraz z dodakiem kilku nowych pomysłów".

Jest to pierwszy album z nowym perkusistą, Daniel'em Lijekvist'em - byłym muzykiem Katatonii

Prace nad "Afterglow" miały miejsce pomiędzy listopadem 2015 a marcem 2016 w trzech studiach: Nordin Music Studios (perkusja), Libra Studios (gitary, bass i wokal) oraz Necrosavant Studio, gdzie odbył się miks i mastering pod okiem Jonas'a Martinsson'a.

Utwory:
01. Fire And Ocean
02. The Grinning Mist
03. Ashen Crown
04. Below Rise To The Above
05. The Lighthouse Keeper
06. The Call To Orion
07. Afterglow