Baner
baner
Wydawnictwa: Entropia - Total
EntropiaArtysta: Entropia
Tytuł: Total
Numer katalogowy: ARts307
Format: T-shirt
Gatunek: Black Metal/Krautrock/Sludge
Kraj: Poland
Data wydania: 2023


Czarna koszulka.

Wymiary koszulki są dostępne tutaj.

"Total" stanowi podsumowanie i jednoczesną klamrę kompozycyjną dla wcześniejszych dokonań ENTROPII. Mimo pokusy, aby kontynuować ścieżkę zarysowaną na poprzednim albumie - "Vacuum" (2018) - zespół postawił na świeże pomysły oraz dalszą muzyczną ewolucję. W tym sensie, "Total" jest w dyskografii ENTROPII nowym otwarciem, opartym o wielowątkowe kompozycję na gitarę elektryczną i brzmienie wzmacniaczy własnej konstrukcji.

"Album stanowił próbę uchwycenia w czasie trwającego procesu poszukiwań, który w przypadku Entropii nigdy nie ma określonego końca," komentuje zespół. "Skupiając niczym w soczewce wszystkie nabyte dotąd doświadczenia i umiejętności, w naszym odczuciu jest tworem totalnym, osobnym i kompletnym, oddającym w pełni chaotycznego ducha zespołu."

Album "Total" został zarejestrowany w kwietniu 2022 roku w studiu Monochrom położonym w górach Kotliny Kłodzkiej. Za realizację płyty, miks i mastering odpowiada Heinrich House Studio. Okładkę płyty wykonał Zbigniew Bielak (Carcass, Ghost).

ENTROPIA powstała w 2007 roku w Oleśnicy. Członkowie zespołu występują pod wspólnym pseudonimem ULTRA. Ich muzyka łączy klika gatunków, spojonych ze sobą black metalową klamrą. Za sprawą trzech albumów - "Vesper" (2013), "Ufonaut" (2016) i "Vacuum" (2018) ? ENTROPIA rozwinęła swoje podstawowe brzmienie, nadając mu wyjątkową perspektywę dźwiękową, przesiąkniętą psychodelią. Psychodelia odgrywa zasadniczą rolę w wizerunku i podejściu koncepcyjnym zespołu. Jest także fundamentem nowego albumu, "Total". Zespół ma w swoim dorobku ma liczne koncerty w Europie, w tym trasę koncertową u boku Wayfarer (US). Wystąpił na festiwalach takich jak Roadburn Festival, Primavera Sound, OFF Festival i Mystic Festival. Jest też autorem utworu "Future Drugs", wchodzącego w skład ścieżki muzycznej gry Cyberpunk 2077.

Utwory:
1. Retox
2. Mania
3. Orbit
4. Total
5. Final