Baner
baner
Wydawnictwa: Pestilence - Consuming Impulse
PestilenceArtysta: Pestilence
Tytuł: Consuming Impulse
Numer katalogowy: ARHSW055
Format: HSW w/ zipper
Gatunek: Progressive Death Metal
Kraj: The Netherlands
Data wydania: 2023


Bluza z zamkiem.

Wymiary bluzy są dostępne tutaj.

?Consuming Impulse? (1989) okazał się przełomowym albumem w historii PESTILENCE. Zainaugurował transformacje zespołu, która z intensywnego i surowo brzmiącego thrashu przesła w objęcia cięższego, bardziej zapadającego w pamięć death metalu. Również wokale Martina van Drunena (Apshyx) przeszły istotną metamorfozę. Album został wprowadzony do ?galerii sław? amerykańskiego magazynu Decibel w 2013. Krążek zapewnił PESTILENCE międzynarodową renomę, pozycjonując formację na czele ówczesniej sceny razem z Death, Obituary, Sepultura, Morbid Angel, Bolt Thrower i Autopsy.

Album został nagrany w Music Lab Studios w Berlinie (Niemcy) i oryginalnie wydany w październiku 1989 z van Drunenem na wokalu (jego drugi i ostatni album z PESTILENCE). Patrick Uterwijk zagrał na gitarach (zastąpił Randy'ego Meinharda wkrótce po wydaniu ?Malleus Maleficarum?), Marco Foddis na perkusji, a Patrick Mameli na basie i gitarach. Pierwotnie wydanie obejmowało płytę CD, która ukazała się sumptem nieistniejącej już RC Records (podwytwórnii firmy znanej obecnie jako Roadrunner Records).

 ?Consuming Impulse? jest kojarzony z powstaniem technicznego death metalu; podgatunku, który PESTILENCE współtworzył i rozwijał obok Death, Atheist i Cynic. Powszechnie uważany za kultowy.

Patrick Mameli: ?Ten album wydaje się być europejską odpowiedzią na ?Leprocy? Death, pokazując pierwsze oznaki typowego dla Pestilence stylu riffowania i chorobliwych linii melodycznych. Po krótkiej lekcji ode mnie, v. Drunen był w stanie zmienić swój głos znany z ?Malleus Maleficarum? na swój charakterystyczny wokal, którego używa obecnie. Podziękujesz mi później, Martin.?