Baner
baner
Wydawnictwa: Pestilence - Mallevs Malleficarvm
PestilenceArtysta: Pestilence
Tytuł: Mallevs Malleficarvm
Numer katalogowy: ARHSW054
Format: HSW w/ zipper
Gatunek: Progressive Death Metal
Kraj: The Netherlands
Data wydania: 2023


Bluza z zamkiem.

Wymiary bluzy są dostępne tutaj.

?Malleus Maleficarum? (1988) to debiutancki album PESTILENCE.

PESTILENCE rozpoczęło działalność w 1986 w składzie Patrick Mameli (bass, gitara, wokal), Randy Meinhard (gitara) i Marco Foddis (perkusja). Po wydaniu dema ?Dysentery? w 1987 dołączył do nich Martin van Drunen (w przyszłości Asphyx), który zastąpił Mameli?ego na wokalach. Świeżo przeformowany zespół wydał drugie demo, ?The Penance?, a następnie rozpoczął pracę nad ?Malleus Maleficarum?, który ukazał się we wrześniu.

Album został oryginalnie wydany na kasecie przez RC Records (podwytwórnię Roadracer Records, która później zmieniła nazwę na Roadrunner Records) i uchodzi za klasyczny wzór wczesnego death metalu połączonego z thrashem. Wyprzedził formację Death i jej album ?Leprosy? o miesiąc, a także Morbid Angel, którego debiut ukazał się dopiero w 1989.

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów PESTILENCE, sięgająca korzeni gatunku i początków legendarnej grupy z Holandii.

Patrick Mameli: ?Byliśmy wtedy bardzo młodzi i niedoświadczeni. Staraliśmy się znaleźć swój własny styl. Myślę, że poszło nam dobrze. Album jest bardzo thrashowy z nutami Possessed, Slayer i Infernal Majesty?.