Baner
baner
Wydawnictwa: Usurpress - The Regal Tribe
UsurpressArtysta: Usurpress
Tytuł: The Regal Tribe
Numer katalogowy: ARlp133
Format: 12" gatefold LP (black)
Gatunek: Death Metal
Kraj: Sweden
Data wydania: 2016
Dostepność: Zamów tutaj


Limitowany do 350. ręcznie numerowanych egzemplarzy czarny winyl + kod do pobrania albumu w wersji cyfrowej.

Szwedzki kwartet USURPRESS wykonujący death metal z naleciałościami doom, crust oraz prog, wyda swój trzeci album "The Regal Tribe" 23 września nakładem Agonia Records. Za jego produkcje odpowiada Lawrence Mackrory (F.K.Ü., Darkane). Okładkę przygotował holenderski artysta Marald van Haasteren (Bolt Thrower, High On Fire, Baroness, Kylesa), który otrzymał wolną rękę w kwestii wizualnej interpretacji tekstów jakie znalazły się na albumie.

"The Regal Tribe" jest nastęcą płyty "Ordained" z 2014, która zainicjowała odejście zepsołu od wytyczonej poprzednimi nagraniami deathcrustowej ścieżki, w stronę większej swobody twórczej. W trakcie nagrań nowego albumu formacja była trapiona problemami zdrowotnymi członków najbliższych rodzin muzyków, a w tym kłopotami Stafana Pettersson'a (wokal/teksty), który zmaga się z nowotwórem szpiku kostnego. "The Regal Tribe" jest odzwierciedleniem walki z przeciwnościami losu. Odbiły się one zaróno na warsztwie muzycznej jak i tekstach, które mają refleksyjny charakter. Album jest cięższy, mroczniejszy i bardziej zróżnicoway niż dotychczasowy dorobek Szwedów, stanowiąc jednoczśnie najambitniejszy punkt w ich dyskografii.   

Stefan Pettersson: "Nagrywając nowy album zrezygnowaliśmy z dotychczasowego sposobu pisania utworów i aranżacji. The Regal Tribe został skomponowany krok po kroku, tak aby uniknąć monotonii i powtórzeń. Dzięki temu krążek ma więcej mocy. Nagraliśmy album, który zawsze chcieliśmy nagrać". 

USURPRESS powstał w Szwecji w 2010 roku. W jego skład wchodzą Steffe Pettersson (wokal), P?hl Sundström (gitary), Calle Lönnberg (perkusja) oraz Daniel Ekeroth (bass), który jest autorem kilku książek o tematyce death metalowej. Celem formacji jest łączenie agresywności death metalu z punkową zaciekłością. Członkowie USURPRESS posiadają różnorodne zaplecze muzyczne oraz doświadczenie wyniesione z innych projektów (m.in. Tyrant, Third Storm, Dellamorte). Łączy ich pasja komponowania wszelkich form mrocznej i agresywnej muzyki.

"The Regal Tribe" jest ostatnim albumem z Calle Lönnberg'iem na perkusji. Zastąpił go były parker Dark Funeral, Mathias "Matte" Modin (również Firespawn, ex-Defleshed).

Skład:
Stefan Pettersson ? wokal
P?hl Sundström ? gitary
Daniel Ekeroth ? bass
Calle Lönnberg ? perkusja

Utwory:
I: Beneath the Starless Skies
II: The One They Call the Usurpress
III: Across the Dying Plains
IV: The Mortal Tribes
V: The Halls of Extinction
VI: Throwing the Gift Away
VII: Behold the Forsaken
VIII: On a Bed of Straw
IX: The Sin that Is Mine
X: In the Shadow of the New God