Baner
baner
Wydawnictwa: Varathron - The Confessional of the Black Penitents
VarathronArtysta: Varathron
Tytuł: The Confessional of the Black Penitents
Numer katalogowy: ARmlp020_b
Format: 12" gatefold LP (colored)
Gatunek: Black Metal
Kraj: Greece
Data wydania: 2015
Dostepność: Zamów tutaj


Limitowany do 166 ręcznie numerowanych egzemplarzy kolorowy winyl w gatefoldzie + plakat + kod do pobrania albumu w wersji cyfrowej.

Na epce znajdą się trzy zupełnie nowe utwory oraz cztery kawałki nagrane na żywo. Łączny czas epki to ponad 40 minut. Utwory koncertowe zostały zarejestrowane w Larisie (Grecja), 16 maja 2015. Za ich mastering i miks odpowiada Achilleas Kalantzis (gitary). Utwory 2 i 3 zostały nagrane i zmiksowane w Infinite Loop Music Studio (Grecja), a zmasterowane w Norwegii przez Tom'a Kv?lsvoll w Strype Studio (1349, Arcturus, Darkthrone, Emperor, Code, Ulver).

Okładka oraz layout prezentują obrazy Carlos'a Schwebe (21.07, 1866 - 22.01, 1926); niemiecko-szwajcarskiego malarza symbolisty.

Tak zespół mówi o nowej epce: Wczesne albumy VARATHRON są uznawane za kamienie milowe hellenistycznego odłamu black metalu, razem z nagraniami Necromantia oraz Rottig Christ. Z tą ostatnią grupa dzieliła muzyków oraz podobny styl. Obecnie znakiem rozpoznawczym VARATHRON są riffy utrzymane w średnim tempie, splecione klasycznym i lekko progresywnym stylem, a także charakterystyczna, epicka atmosfera. Zespół istnieje od 1988 roku.

Tracklist:
01. The Confessional Of The Black Penitents
02. Sinister Recollections
03. Utter Blackness
04. Unholy Funeral* 
05. Cassiopeia's Ode* 
06. Descent Of A Prophetic Vision* 
07. Kabalistic Invocation Of Solomon*
* nagranie koncertowe