Baner
Aktualności
07.11.2016 FORGOTTEN TOMB I CARONTE ZAPOWIADAJĄ WSPÓLNĄ TRASĘ

Włoscy black/doom metalowcy FORGOTTEN TOMB (Agonia Records), którzy niedługo będą celebrować 18 lat istnienia i 9 albumów studyjnych, wyruszą w trasę koncertową razem z doom metalową formacją CARONTE (Van Records) na przełomie kwietnia i maja 2017. Obydwa zespoły będą promować swoje nowe albumy, które ukażą się w przyszłym roku. Za organizację trasy odpowiedzialna będzie agencja Daemon Star (zainteresowani promotorzy mogą wysyłać mejla do: nihil_management@live.it).

Będzie to pierwsza trasa FORGOTTEN TOMB od czasu "European Upheaval Tour" z Nocturnal Depression, która miała miejsce w 2015 roku - tym samym, w którym ukazał się ostatni album Włochów, "Hurt Yourself And The Ones You Love".

FORGOTTEN TOMB są uznawani za jeden z najważniejszych zespołów wykonujących depressive/suicidal black metal. Ich dwa pierwsze albumy, "Songs To Leave" (2002) oraz "Springtime Depression" (2003), położyły podwaliny pod rozwój tego gatunku. W późniejszym okresie rozwinęli go, a następnie zniszczyli i ułożyli na nowo, za sprawą takich krążków jak "Love's Burial Ground" (2004), "Negative Megalomania" (2007) czy nieco bardziej mainstreamowego "Under Saturn Retrograde" (2011). Brytyjski autor Dayal Patterson tak opisał styl formacji na łamach Metal Hammer Magazine: "Czerpiąc inspirację z wszystkiego począwszy od Thorns przez Burzum, po Katatonie, Paradise Lost czy nawet Joy Division i Christian Death, ich muzyka jest zakorzeniona w mieszance doom i black metalu, która z czasem została wzbogacona o efektowny blues, rock oraz hard rock".

"Hurt Yourself And The Ones You Love" (klip wideo z tekstem):
https://youtu.be/9jDguGDaxm8

FORGOTTEN TOMB on-line:
Facebook: https://www.facebook.com/Official.Forgotten.Tomb
Website: http://www.forgottentomb.com/

Agonia Records:
Website: http://agoniarecords.com
Webshop: http://tinyurl.com/agoniashop
Facebook: https://facebook.com/agoniarecords
Twitter: https://twitter.com/agoniarecords
SoundCloud: https://soundcloud.com/agoniarecords
Bandcamp: https://agoniarecords.bandcamp.com
Instagram: https://instagram.com/agoniarecordsofficial
YouTube: http://youtube.com/AgoniaRec