Baner
Aktualności
06.11.2020 SHADOWS (IMMOLATION/GOREAPHOBIA) NAGRWYA NOWY ALBUM

Amerykański kwartet SHADOWS, zrzeszający gitarzystę Immolation oraz muzyków kultowej formacji Goreaphobia, rozpoczął nagrania debiutanckiego albumu w Rhawn Street Studios w Filadelfii. Planowana data wydania to 2021. 

Za produkcję albumu odpowiada zespół, a nad nagraniami czuwa Lance Walter. Tak o całym przedsięwzięciu mówi gitarzysta Henny Piotrkowski (ex-Goreaphobia): "Zawsze staramy się myśleć nieszablonowo. Utwory, które przygotowaliśmy pozwalają wzbić się o poziom wyżej. Nagrania idą świetnie i tak naprawdę nie możemy się doczekać wydania płyty".
 

SHADOWS to nowy zespół założony przez Alexa Bouks - gitarzystę Immolation i założyciela nieistniejącej już formacji Goreaphobia. Do składu należy także dwóch innych muzyków Goreaphobia: Henny Piotrowski (gitara) oraz Jake G (wokal). Czwartym członkiem zespołu jest Lance Walter (bass, perkusja i gitara) znany z filadelfijskiego  Dominance.

Jako założyciel Goreaphobia, Alex Bouks był członkiem metalowego podziemia już od lat 80-tych ubiegłego wieku. Jego melodyjne i agresywne partie gitar stały się przepustką do gry w takich zespołach jak Immolation, Incantation, Master, Ruinous czy Funebrarum. W SHADOWS muzyk powraca do korzeni - usłyszymy inspiracje Pink Floyd, Celtic Frost, Sisters of Mercy, Black Sabbath, Mercyful Fate czy Voivod. Wraz z nim zespół tworzą ludzie których zna od dziesięcioleci i z którymi wiąże go muzyczna chemia. Trzech spośród cztrerech członków grało wcześniej w kultowej w kręgach death metalowych formacji Goreaphobia.

Jak komentuje Alex:"Shadows to mój osobisty projekt, który tak naprawdę ciągnie się już od 30 lat pomiędzy mną a Hennym Piotrkowskim. Henny jest jedną z pierwszych osób z którą zaczynałem swoją muzyczną przygodę. Odkąd pamiętam, w naszej grze była jakaś magiczna chemia która przetrwała do dziś. W tym roku wszechświat w końcu zadecydował, że zespół oficjalnie powstanie."

Skład:
Alex Bouks - gitara prowadząca
Henny Piotrowski - gitara
Jake G - wokal
Lance Walter - perkusja, bass, gitara prowadząca

SHADOWS on-line:
Facebook
Instagram

Agonia Records:
Website: https://agoniarecords.com
Webshop: https://agoniarecords.com/store
Facebook: https://facebook.com/agoniarecords
Twitter: https://twitter.com/agoniarecords
SoundCloud: https://soundcloud.com/agoniarecords
Bandcamp: https://agoniarecords.bandcamp.com
Instagram: https://instagram.com/agoniarecordsofficial
YouTube: http://youtube.com/AgoniaRec