Baner
Aktualności
29.06.2017 SUSPERIA W AGONIA RECORDS

Norwedzy z SUSPERII, grupy wykonującej ekstremalny, melodyjny metal, zrzeszającej byłych muzyków Dimmu Borgir i Satyricon, podisali umowę wydawniczą z Agonia Records. Nakładem wydawnictwa ukaże się nowy album zespołu, "The Lyricist", następca "Attitude" sprzed ośmiu lat. 

"The Lyricist" będzie pierwszym albumem na którym za mikrofonem stanie nowy wokalista, Bernt Fjellestad, występujący pod pseudonimem Dagon. Jego oficjalny debiut sceniczny z formacją miejsce podczas ubiegłorocznego festiwalu 70000 Tons Of Metal.   

Jak komentuje zespół: "Nasz nowy album będzie cięższy od poprzednika i powróci do korzeni".

Korzenie SUSPERII sięgają norweskiej sceny black metalowej, co nie oznacza, że jest to gatunek dominujący w ówczesnej twórczości formacji. Bliżej jej do zespołów pokroju Tetsament lub Soilwork.  Muzyka norwegów jest często opisywana jako ekstremalny metal z melodyjnymi zawirowaniami i nie stroni od łączenia ze sobą różnych odmian cięższych brzmień.

Grupa powstała w Oslo, w 1998 roku, a jej założycielami są Tjodalv - ówczesny gitarzysta Dimmu Borgir - oraz Cyrus - były muzyk Satyricon i Old Man's Child. Rok później, podczas festiwalu Wacken Open Air w Niemczech, Tjodalv poznał przyszłego wokalistę zespołu, Athera, który przyprowadził ze sobą basistę Memnock'a oraz gitarzystę Elvorn'a. W tym składzie SUSPERIA gra do dzisiaj, poza jednym wyjątkiem - w 2015 roku jej szeregi opuścił Athera, a jego miejsce zajął Dagon, który występował z grupą już wcześniej jako muzyk sesyjny. 

Do tej pory SUSPERIA wydała pięć albumów oraz zyskała niemałą reputację sceniczną, koncertując z W.A.S.P., In Flames, Destruction czy Dimmu Borgir. Wystąpiłą również na wielu festiwalach w Europie i Ameryce Północnej. W 2005 roku świeżo zreformowany Testament zaprosił grupę aby wystąpiła jako główny support na jego koncertach.

Więcej informacji o nowym albumie "The Lyricist" ukaże się niebawem.

Skład:
Dagon - wokal
Tjodalv - perkusja
Memnock - bass
Cyrus - gitara
Elvorn - gitara

SUSPERIA on-line:
Website: http://www.susperia.net/
Facebook: https://www.facebook.com/Susperiaofficial
Twitter: https://twitter.com/susperiaband
YouTube: https://www.youtube.com/user/SusperiaOfficial
Instagram: https://www.instagram.com/SusperiaOfficial/