Baner
Aktualności
26.04.2022 HANGING GARDEN PODPISAŁ UMOWĘ Z AGONIA RECORDS

Finlandzki zespół HANGING GARDEN podpisał umowę z Agonia Records. Zespół łączy melodyjny doom, gothic i death metal, otulony mroczną aurą i melancholijną atmosferą. 

HANGING GARDEN istnieje od 2004. Jego wczesny styl mieścił się w obrębie ciężkiego doom metalu. Po niespełna dwóch dekadach, siedmiu albumach i kilku przetasowaniach w składzie, Finowie obrali kurs na bardziej melodyjne granie i współcześnie brzmienie o mrocznej specyfice, wolne od uprzedzeń i czerpiące z różnych gatunków. Męskie i żeńskie wokale wpisują się w wielowarstwową osobowość zespołu, nadal głęboko zakorzenioną w muzyce metalowej, która inspiracje z szeroko pojętej sztuki. Formacja może przypaść do gustu fanom Swallow the Sun, Ghost Brigade, October Tide czy Katatonia.

Większość siedmioosobowego składu HANGING GARDEN ugruntowała się w okolicach 2010. HANGING GARDEN tworzą gitarzysta Mikko Kolari, gitarzysta/wokalista Jussi Hämäläinen, klawiszowiec Nino Hynninen, wokalista Toni Hatakka, perkusista Antti Ruokola oraz basista Jussi Kirves. Riikka Hatakka, która w przeszłości udzielała swojego głosu formacji, dołączyła do niej na stałe w 2019.

HANGING GARDEN wydawał albumy pod szyldem Spikefarm oraz Lifeforce, do czasu złożenia oferty przez Agonia Records. "Agonia zwróciła się do nas ze szczerym zainteresowaniem," komentuje zespół. "Mają wielu wspaniałych artystów i naszych przyjaciół w swoim portfolio, takich jak niesamowici The Moth Gatherer i October Tide, z którymi współpracowaliśmy i koncertowaliśmy. Nie możemy się doczekać wydania naszego następnego albumu i zrobienia kolejnego kroku z Agonią."

Ostatni album HANGING GARDEN, "Skeleton Lake", ukazał się w 2021.

Skład:
Mikko Kolari - gitara
Jussi Hämäläinen - gitara, wokal
Toni Hatakka - wokal
Riikka Hatakka - wokal
Nino Hynninen - klawisze
Jussi Kirves - bass
Antti Ruokola - perkusja

HANGING GARDEN on-line:
Facebook
Instagram
Spotify
Bandcamp