Baner
Aktualności
24.05.2017 ORIGIN UJAWNIA DRUGIE WIDEO ZE STUDIA

W oczekiwaniu na premierę nowego albumu, "Unparalleled Universe", ikoniczni death metalowcy ORIGIN nagrali serię klipów wideo ze studia. Drugi z klipów, poświęcony procesowi pisania nowych utworów (o którym opowiada gitarzysa Paul Ryan), można obejrzeć tutaj:

https://youtu.be/i8g2-nmM79E


Album "Unparalleled Universe" ukaże się nakładem Agonia Records 30 czerwca. Będzie on następcą "Omnipresent" z 2014. Pierwszego singla z płyty można posłuchać TUTAJ, pod postacią widea z tekstem w konwencji 360 stopnii.  

W tym roku upływa 20 lat istnienia formacji, której ostatni album, "Omnipresent", sprzedał się najlepiej spośród jej dotychczasowych wydawnictw, plasując się m.in. w pierwszej dziesiątce zestawienia Billboard "Top Heastseekers Chart". Album został dobrze przyjęty w metalowej prasie, a sam zespół odbył liczne koncerty na świecie, w samej Europie grając trasy z Aborted, Exhumed, Immolation czy Marduk. Na mapie ORIGIN nie zabrakło Polski - dwa ostatnie koncerty odbyły się w zeszłym roku, w Warszawie i Katowicach.

Najnowszy singiel, "Accident And Error", został po raz pierwszy zagrany (w jeszcze niedopracowanej wersji) podczas ubiegłorocznej, Amerykańskiej trasy z Belphegor:

"Prosiliśmy wtedy publiczność o pomoc w doborze tytułu dla tego numeru, ale nie mogliśmy do końca zrozumieć, co do nas krzyczy" wspomina ze śmiechem Paul Ryan (gitarzysta). "Zazwyczaj jest tak, że nowe riffy rodzą się w mojej głowie właśnie na trasie".

Opisując nowy album, dodaje: "Unparalleled Universe na pewno brzmi jak album Origin, ale jest bezprecedensowy w stosunku do tego, czego mógłby oczekiwać ktoś zaznajomiony z naszą muzyką, jeśli nie słyszał nas od jakichś 10 - 15 lat. Dla mnie, ten album jest odbiciem nas samych. Porównuje go z kinem akcji. Nasz wcześniejszy materiał jest wypełniony po brzegi akcją. Tym razem, dodaliśmy do niej dodać nieco więcej głębi i urozmaiconej dynamiki. Można powiedzieć, że w naszej muzyce znalazło się kilka zwrotów akcji, ujmując to językiem filmowym".   

"Unparalleled Universe"
został zarejestrowany w Chapman Studios w lutym tego roku. Za konsolą zasiadł wieloletni współpracownik grupy, Robert Rebeck (Tech N9ne). Nagranych zostało 10 nowych utworów, wliczając w to cover Brujera "Revolucion", których mastering odbył się w Menegroth - The Thousand Caves (Altar Of Plagues, Jarobe, Karllice) pod okiem Colin'a Marston'a. Za okładkę płyty odpowiada Filip Ivanovic (Dismember, Cryptopsy, Gorguts). 

Utwory:

1. Infinitesimal to the Infinite
2. Accident and Error
3. Cascading Failures
4. Mithridatic
5. Truthslayer
6. Invariance Under Transformation
7. Dajjal
8. Burden of Prescience
9. Unequivocal
10. Revolucion
 

Dostępne formaty albumu:
- Digipack CD.
- BOX CD (z otwieraczem do piwa z grafiką z albumu, flagą z logiem zespołu oraz alternatywną wersją CD).
- Czarny 12" winyl.
- Szary 12" winyl.
- 12" winyl z kolorowymi plamami.
- Pikczerdisc.
- Pliki cyfrowe (iTunes, Google Play, Bandcamp etc.).

PRZEDSPRZEDAŻ: http://www.agoniarecords.com/origin

Skład zespołu:
Paul Ryan - gitara i wokale wspierające
John Longstreth - perkusja
Mike Flores - bass i wokale wspierające
Jason Keyser - wokal

ORIGIN on-line:
Facebook: https://www.facebook.com/Origin
Twitter: https://twitter.com/originband
Instagram: https://www.instagram.com/originband/
YouTube: https://www.youtube.com/user/OriginOfficial

Agonia Records:
Website: http://agoniarecords.com
Webshop: http://tinyurl.com/agoniashop
Facebook: https://facebook.com/agoniarecords
Twitter: https://twitter.com/agoniarecords
SoundCloud: https://soundcloud.com/agoniarecords
Bandcamp: https://agoniarecords.bandcamp.com
Instagram: https://instagram.com/agoniarecordsofficial
YouTube: http://youtube.com/AgoniaRec