Baner
Aktualności
21.02.2020 HAIL SPIRIT NOIR W AGONIA RECORDS

Grecki zespół HAIL SPIRIT NOIR podpisał umowę wydawniczą z Agonia Records. Nowy album jest planowany na czerwiec 2020.

HAIL SPIRIT NOIR wykonuje psychodeliczny, progresywny metal, z silnymi wpływami muzyki eksperymentalnej oraz progresywnego rocka. Zespół jest rekomendowany dla fanów takich artystów jak Oranssi Pazuzu, Ulver, Broknagar czy Ghost, zachowując przy tym własną osobowość.

Ich ostatni album, "Mayhem In Blue", ukazał się w 2016 i wraz z ciepłym przyjęciem pociągnął za sobą występy festiwalach, a w tym na Roadburn (pierwszy w historii występ zespołu z Grecji na tym festiwalu), Inferno Festival czy Dark Bombastic Meating.

Zespół powstał w 2010 jako trio. Dwa lata później wydał debiutancki album "Pneuma". Odzew na album zachęcił muzyków do dalszych eksperymentów, czego owocem był krążek "Oi Magoi" w 2014. Był to psychodeliczny, prog-black metalowy album pełen dziwnych melodii i sartyrowej aury. Na ostatnim albumie, wspomnianym już "Mayhem In Blue", umocniło się autorskie brzmienie zespołu, dryfując jednocześnie w stronę agresywniejszych kompozycji, i zachowując charakterystyczne, psychodeliczne melodie. 

W 2018 HAILR SPIRIT NOIR rozszerzył się o trzech stałych muzyków, a sam zespół przemienił się w sextet. W tym składzie nagrał najnowszy album zaplanowany na czerwiec, który ma stanowić kolejny krok w ewolucji zespołu, tym razem z naleciałościami elementów charakterystycznych dla muzyki lat 80's.  

Tak o podpisaniu umowy mówi HAIL SPIRIT NOIR: "Jesteśmy podekscytowani łącząc siły z Agonia Records, wytwórni dedykowanej ekstremalnej muzyce, z którą umowę podpisały już takie zespoły jak Hour of Penance, Pestilence czy In Mourning. Nasz najnowszy album ukaże się w tym roku. Więcej informacji niebawem".

Skład:
Haris - syntezatory 
Theoharis - gitara, wokal 
J. Demian - bass, gitara akustyczna
Sakis Bandis - syntezatory
Cons Marg - wokal
Foivos Chatzis - perkusja