Baner
Aktualności
25.03.2021 PESTILENCE: SZCZEGÓŁY NOWEGO ALBUMU

Nowy album, dla nowego wydawcy, z nowym składem i zupełnie nową dynamiką: PESTILENCE - a w zasadzie jego lider, Patrizio Mameli - jest jak feniks, który ciągle na nowo odradza się z popiołów. Kierowana przez niego holenderska formacja wyda swój dziewiąty album zatytułowany "Exitivm" 25 czerwca nakładem Agonia Records. W internecie ruszyła oficjalna strona internetowa poświęcona wydawnictwu, dostępna tutaj:

https://www.exitivm.com

PESTILENCE zaczynał karierę od thrash metalu, by następnie zmienić styl i na początku lat dziewięćdziesiątych przejść w progresywny death metal. To właśnie dzięki tej zmianie uznawany jest dzisiaj za jednego z głównych prekursorów gatunku, obok Death, Cynic czy Atheist. Nieprzerwanie od 1986 jego główną siłę napędową stanowi założyciel, gitarzysta i wokalista, Patrick Mameli. Jest on znany ze swoich muzycznych transformacji i nie inaczej jest w przypadku "Exitivm". Album eksploruje nowe terytoria, z akcentem na wynaturzone riffy, ciężar i brutalny groove. Charakterystyczne, progresywne brzmienie PESTILENCE zostało wzbogacone o atmosferę rodem z science fiction, jaskrawe solówki i subtelną pracę klawiszy. "Exitivm" to zarówno reinwencja jak i potwierdzenie trzydziestopięcioletniego dorobku grupy, z silnymi naleciałościami kultowego "Testimony Of The Ancients". Nowe wcielenie PESTILENCE to nie tylko nowa dynamika, ale i nowi ludzie: Rutger van Noordenburg (Bleeding Gods) na gitarze, Joost van der Graaf (ex-Creepmime/ex-Sinister) na basie oraz Michiel van der Plicht (ex-God Dethroned/Carach Angren na żywo) na perkusji. Całość spina wspomniany na wstępie Mameli, który skomponował muzykę oraz teksty, a także wyprodukował album warz z Jory Hogeveen (Shinigami/Ancient Rites).

PESTILENCE nigdy nie nagrał dwa razy tej samej płyty. Pomimo kontrowersyjnej łatki jaka przylgnęła do Mameli'ego, nie można mu zarzucić stania w miejscu. Wystarczy porównać ze sobą thrashowy debiut  "Malleus Maleficarum" (1988), z przesiąkniętym jazz'owymi naleciałościami "Spheres" (1993) czy frontalnym atakiem jaki prezentował  "Resurrection Macabre" (2009), nie wspominając o ulubieńcu fanów, wyprodukowanym przez Scotta Burns'a "Testimony Of The Ancients" (1991). Po serii wznowień i reedycji w latach 2015 - 2018 oraz bardzo ciepło przyjętym albumie "Hadeon" (2018), formacja - podobnie jak wiele innych - została zastopowana przez pandemię. Trudna sytuacja doprowadziła do przetasowań w PESTILENCE. Mameli nie rzucił jednak ręcznika, a powstałe zamieszanie zainspirowało go do dobrania doświadczonych muzyków z własnego podwórka oraz napisania bardzo osobistej i mrocznej płyty. "Exitivm", które przetłumaczone z łaciny oznacza "totalną destrukcję",  w warstwie lirycznej dotyka tematów chorób psychicznych i globalnej dominacji.

Płytę nagrano, zmiksowano i zmasterowano w Pitch Note Studio (NL), za wyjątkiem perkusji, którą zarejestrowano w Droomschool van der Plicht (NL). Nagrania trwały od czerwca do sierpnia 2020. Autorem okładki jest Michał "Xaay" Loranc (Nile/Decapitated/Behemoth).

Utwory:
1. In Omnibvs (Intro)
2. Morbvs Propagationem
3. Deificvs
4. Sempiternvs
5. Internicionem
6. Mortifervm
7. Dominatvi Svbmissa
8. Pericvlvm Externvm
9. Inficiat
10. Exitivm
11. Immortvos
12. Personatvs Mortem (Outro)

Formaty:
- Jewelcase CD
- Digi CD
- Box CD
- Czarny LP
- Transparentny LP
- Czerwony LP*
- Picture LP**
- Pinwheel LP***
- Firebreath LP***
- Pliki cyforwe

*Dostępny tyko na Bandcamp
**Z antystatyczną matą na tarczę adaptera tylko w sklepie wydawcy
***Dostępny tylko w sklepie wydawcy


Ubrania:
- T-shirt (2 wersje)
- Bluza

Skład:
Patrizio Mameli - wokal, gitara
Rvtger van Noordenbvrg - gitara
Joost van der Graaf - bass
Michiel van der Plicht - perkusja

Przedsprzedaż:
https://www.exitivm.com

PESTILENCE on-line:
Website: http://www.pestilence.nl
Facebook:https://www.facebook.com/Pestilenceofficial
Instagram: https://www.instagram.com/pestilenceofficial/
Spotify: https://open.spotify.com/artist/6JcFn4PlXFuXmhRXpOpsan

Agonia Records:
Website: https://agoniarecords.com
Webshop: https://agoniarecords.com/store
Facebook: https://facebook.com/agoniarecords
Twitter: https://twitter.com/agoniarecords
SoundCloud: https://soundcloud.com/agoniarecords
Bandcamp: https://agoniarecords.bandcamp.com
Instagram: https://instagram.com/agoniarecordsofficial
YouTube: https://youtube.com/AgoniaRec