Baner
Aktualności
25.01.2023 SADIST WYPUSZCZA JUBILEUSZOWĄ WERSJĘ UTWORU BREATHIN CANCER

Legendarni, włoscy, progresywni death metalowcy, SADIST, nagrali ponownie swój klasyczny utwór "Breathin' Cancer" z okazji 30-lecia debiutanckiego albumu, "Above The Light" (1993). Utwór został udostępniony na wszystkich platformach streamingowych oraz otrzymał wideo z tekstem na YouTube.

Komentuje zespół: „Ponieważ debiutancki album Sadist „Above The Light” kończy w tym roku 30 lat, poczuliśmy, że chcemy dać specjalny prezent wszystkim fanom zespołu! Ponownie nagraliśmy jedną z najbardziej kultowych piosenek z albumu, „Breathin' Cancer”, nadając piosence nową, świeżą, brutalną i szybką aranżację. Dla nas dobra piosenka jest jak dobre wino, które z wiekiem staje się coraz lepsze!”

Nowy-stary singiel "Breathin' Cancer (30th anniversary edition)" został wyprodukowany przez Tommy'ego Talamancę w Nadir Music Studios w Genui (Włochy) w Styczniu 2023. W nagraniach udział wzięli wieloletni członkowie SADIST, Talamanca (gitara, bass, perkusja, klawisze i pianino) oraz Trevor (wokal). Perkusję nagrał Romain Gulon (ex-Necrophagist, ex-Benighted).